E3 - vaši dojmovi

E3 - vaši dojmovi  

viper89
Moderator
766 XP-a
Rank: 6
Član: prije 4 godine
Objave: 13448
13. lipnja 2018. 22:23  

Budući da su sve konferencije i velike objave gotove zanima me koji su vaši dojmovi. Pišite o svemu - tko je imao najbolju konferenciju, igra sajma, najveci fail, sto vas je najvise iznenadilo itd

Citiraj
skyyy
0 XP-a
Rank: Nula
Objave: 1969
13. lipnja 2018. 23:08  

Po meni, Microsoft razvalio prezentacijom i količinom igara.

Devil May Cry 5 me oduševio iako sam igrao samo DmC, čini mi se kao da će biti jedan od najzabavnijih hack & slash igara još od MGR.
Metro Exodus izgleda standardno Metro i jako se veselim tome, mislim da su sada sredili gameplay što više moguće.
Cyberpunk 2077 što više čujem mi sve bolje zvuči, mislim da će igra razvalit i jedva čekam vidjeti onaj 50minuti gameplay demo, čini mi se da CDR zna što radi.
Halo se samo nadam da će napokon MCC izaći za PC.

EA grob i mislim da je budućnost BioWarea iznimno klimava i ne znam hoće li uspjeti, ali dobro. Također, zasada BFV mi je razočaranje, previše mi sliči na BF1 jednostavno.

Ubisoft standardno napravio zabavni cringefest, iskreno me više ne zanimaju toliko njihove igre, ali Odyssey izgleda zanimljivo. Očekivao sam da će prikazati novi Splinter Cell, ali očito ništa od toga.

Sony s prečudnom prezentacijom koja je izgledala kao da su ju sklepali 15min prije, ali TLOU2 se iskupio za to, onaj gameplay je bio filmski jednostavno, sad je li skriptirano ne znam, ali ako itko može to napraviti to je Naughty Dog. Također ovaj Death Stranding neću ni pokušati razumjeti. Jedino mi je čudno da se nije ništa čulo za AC7.

OdgovoriCitiraj
Tzereen
1828 XP-a
Rank: 9
Objave: 2954
14. lipnja 2018. 0:19  

Microsoft
je ugodno iznenadio. Stvarno su se trgnuli i počeli raditi ono što je bitno.
Najave su samo frcale i frcale. Odlično!

Bethesda
je također ugodno iznenadila. Najavila nastavke praktički svih svojih IP-a, a većina ih super i izgleda.

EA
je bio dosadan.

Square Enix
bezveze.

Ubisoft
mi je fakat bezveze sa svim tim plesanjem i preglumljavanjem. Al ajde, AC Odyssey izgleda genijalno, iako će hejteri reć da je reskin Originsa.

I na kraju

Sony
koji je, istina, djelovao vrlo čudno, dok se ne sagleda sve ponovo nakon što je gotovo. U biti su imali odličnu konfu koja je zapravo bila posvećena nama. Bez bullshita. 
Nije bilo 50 najava, ali ono što su pokazali je bilo jednako dobro. Dobilo smo pravi gameplay prikaz za 4 glavne uzdanice, a to je ono što je puno bolje od nekih CGI najava. Uz to smo dobili tri neočekivane najave - Resi 2 remake, Nioh 2 i Control.
A ono što je bilo najkontroverznije na početku - taj šator, je u biti bio stvarno divna gesta. U potpunosti rekreirana scena iz, potencijalno, najvećeg hita potpomognuta s divnim nastupom svima dragog Gustava Santaolale.
Naravno, onda je bio taj dosadni intermezzo dok su se svi prebacivali, to bi možda bilo bolje da su nafilali s trailerama, ali sve u svemu je bilo odlična konfa unatoč sasvim drugačijem pristupu od Microsofta.

Od igara me najviše i najugodnije iznenadio

Ghost of Tsushima
Apsolutno prekrasno, zaista zapanjujuće izrežirano. Detalji u svakoj sceni su impresivni. Kontrast boja prirode, livade, drveće, lišće, a sve konstantno u pokretu. Stalno se nešto dešava, koliko god scena na prvu izgledala statično. Tresu se krošnje, pada lišće, cijela livada pleše...Ma ne znam. Ja sam apsolutno kupljen.
Da, nekima nije sjeo, naspram Soulsa spor i ukočen combat, ali vidjet ćemo još kako će sve ispast kad igrađe. Iskreno, meni ovo djeluje realnije, a ono zabavnije, ali svakom svoje.

Vrlo zainteresirano ću čekati i

Anthem
jer ima potencijala biti sve ono što želim od igre. RPG, duboka priča, neprestani razvoj likova i svijeta, a sve s mogućnošću surađivanja s ekipom. Setting mi se sviđa, kombinacija svega - Titanfalla, Avatara, svega pomalo. A mjuza me naročito zaintrigirala jer me na trenutke podsjetila na Mass Effect koji mi ima najbolju atmosferu ikad.

AC Odyssey
mi je odličan setting, odlična glazba i stvarno jedva čekam uskočiti unutra nakon odličnog Originsa. Baš me zanima hoću li u nekoj misiji sresti Homera, Odiseja, Kirku, Scilu, Haribdu i takve stvarčice, no neovisno o tome, baš volim taj setting.

TLoUII
se zna da kupujem day one collector's edition kakav god da bude.

Spider-Man
me još od prije privlači i preorder je već pao.

The Division 2
bi ovaj put mogao zaigrati iako je to preveliki time sink za kvalitetno igranje, naročito ako ću igrati Anthem (za kojeg se stvarno nadam da neće biti fail, jer inače, pa-pa BioWare)

Sekiro
je tu da popuni rupu u nedostatku Bloodbornea 2, tako da će i on biti kupljen.

Death Stranding
Trebam li ga uopće spominjati?? Nisam nikad igrao MGS sagu (da, da, mea culpa), ali pratim Kojimu na twitteru zadnjih par godina i vidim da često imamo sličan ukus za glazbu i filmove. Vjerujem da će ovo biti čudo neviđeno. Emotivno, slojevito i pamtljivo.

OdgovoriCitiraj
SvemirskoDete
0 XP-a
Član: prije 2 godine
Objave: 413
14. lipnja 2018. 10:40  

Ovaj E3 cu pamtiti po DMC5 i Sekiro, te shitstormu na forumu i šire kad su prikazali da je Ellie gay.

Ovaj E3 necu pamtiti po novom Splinter Cellu, Bioshocku, Metroidu, Rocksteadyevom projektu i prikazu FF 7.

OdgovoriCitiraj
Solid Snake
4616 XP-a
Rank: 13
Objave: 9925
14. lipnja 2018. 10:56  

Da baš, koje razočarenje od Ubisofta, jedini razlog zbog kojeg sam uopšte i gledao njihovu konfu je što sam bio uvjeren da će biti novi Splinter Cell sa Ironsideom na stageu čak.

Šteta, promašena prilika.

OdgovoriCitiraj
Punisher
1649 XP-a
Rank: 9
Objave: 1537
14. lipnja 2018. 13:57  

Da su samo najavili DMC5 i ugasili E3 ja se nebi bunio, al nije ni ovo lose 😀

Capcom razvalio, a od ostalih ima tu puno toga - TLOU2, Ghost of T, DOOM 2 <3, Metro, Dying Light 2, Spiderman koji je vec narucen i tak to. Sve u svemu nelose skroz.

OdgovoriCitiraj
Dom
 Dom
0 XP-a
Objave: 3823
14. lipnja 2018. 15:06  

Necu ga pamtit po Sonyu ,Nintendu i Squareu jer ih nisam gledao,a i kolko sam vidio nije bilo nikaj kaj mene zanima(osim RE2:R).

Microsoft zacudo najbolji,iako ne bas za one koji ocekuju ekskluzive. Halo na pc,DMC 5 ,Metro,Cyberpunk, sve od reda igre koje jedva cekam. Cak su pokazali da misle na buducnostsa akvizicijom novih studija ,pa to donekle uljeva nadu da ce se vratit na pravi put meni osobno najdraže konzole x360.

EA uzas(osim NFL-a za PC),Ubisoft nesto manji užas ,al veci cringe.

Bethesdu također nisam gledao,al mi se dopao Rage 2, dok je F76 blasfemija,a najava novog TES-a pateticno mazanje ociju i kupovanje vremena koje je isteklo prije dvije godine.

Najvece razocaranje je nova Fromova igra(iako cu vjerojatno odigrat),a igra sajma Metro: Exodus

Kog ja lažem ? Kakav metro,ovo je igra sajma.

“The problem with free speech is that it was never meant to go electric. It’s an acoustic art – it’s meant to be spoken” - Colin Quinn

OdgovoriCitiraj
FensiSuperstar
Moderator
1631 XP-a
Rank: 8
Objave: 3228
14. lipnja 2018. 20:46  

SAMO BETHESDA BAJO MOJ.
i naravno Cyberpunk.

Devolverog kringe mi je bio vrh, ljude realno boli qrac i opet rade sprdačinu od E3 i gaming industrije.

OdgovoriCitiraj
AlexY
31 XP-a
Rank: 1
Član: prije 3 godine
Objave: 942
14. lipnja 2018. 22:14  

Ovaj E3 pamtim po tome što su mi uništili ne jednu, nego DVIJE waifu. Agua i Jade ;_________________;

OdgovoriCitiraj
Garrus_V
52 XP-a
Rank: 1
Objave: 1041
15. lipnja 2018. 3:57  

meni je najbolja konfa bila ona od microsofta, stvarno su se ljudi potrudili, nazalost nisu imali puno ekskluziva vec vise sokantnih objava multiplatform igara tipa dmc5, cyberpunk, sekiro itd. ali to nas gamere ne treba brinuti sto oni i dalje nemaju igru zbog koje ce ljudi kupovati xbox one. bitno je da su prikazali igre 🙂

sonyjeva konfa je bila kaos samo takav, mislim koji im je jebeni kurac, imaju srece sto imaju trenutno najiscekivanije igre pa da su se cak i posrali na pozornici izmedju svih gameplay demoa ne bi im mnogi zamjerili. prikaz demoa je super ali moglo je biti i nesto vise multiplatform najava a format nek obavezno mjenjaju.

ea, ne treba trositi rijeci.

ubisoft, bge2 izgleda pre jebeno, takodjer assassins creed mi se sve vise svidja ali ostatak je bio totalni shit, pogotovo onaj cringe moment s onim debilom sto je reklamirao trials rising.

bethesda, rage 2 izgleda kul iako mi i dalje nije jasno zasto igri nisu dali drugo ime, kontam da ce mnoge odbiti cinjenica da je igra nastavak igre za koju nitko nikad nije ni trazio nastavak. sve ostalo mi se nije svidjalo, a zasto? prvenstveno sto je bilo puno najava bez doslovno icega opipljivog, kao doom eternal, wolfenstein youngblood, starfield i pogotovo tes6. najava za tes6 je zesca debilana, kojeg vraga objavljujete igru koja kako stvari stoje nece jos 4 godine ugledati svjetlo dana, jednostavno ne razumijem. ekstra bodovi za karizmaticnog todd howarda.

square enix, sta je ono bilo pobogu??

devolver digital je opet imao svoj anti e3 show i opet su ubili, ako se ne varam prva igra koju su prikazali je bila ona hrvatska igra scum.

OdgovoriCitiraj
Nenad_87
0 XP-a
Objave: 1442
30. lipnja 2018. 19:14  

Osim MS-ove ( koja je bila dobra ), druge konfe nisam gledao pa ne mogu komentirati ali što se najavljenih igara tiče...
I dalje stojim iza tvrdnje da gaming nikada nije bio bolji a lineup igara koje su predstavili na E3 samo to potvrđuje.
Moj popis must buy naslova:
The Last of Us 2: S obzirom da mi je prvi dio jedna od najboljih igara svih vremena imam velika očekivanja za dvojku. Gameplay mi je potvrdio ono što sam znao da će biti. Odličan gameplay i vrhunska produkcija na koju smo navikli od Naughty Dog-a.
Jedini problem bi mogao biti to što će biti teško nadmašiti prvi dio. Ponovno složiti onakvu priču i emocije neće biti lako.
Death Stranding: Iskreno ne znam što bih rekao za ovu igru i kako opisao viđeno ali znam da će ovo biti mindblowing.
Cyberpunk 2077: Trailer meh, ništa nisam vidio, ništa ne znam ali nije ni bitno. Čim dođe opcija preorder odmah uzimam bez razmišljanja. To znam da će rasturiti.
Ghost of Tsushima: Najugodnije iznenađenje sajma. Sve što sam vidio mi se jako sviđa. Ok, nadam se da će borbu malo unaprijediti jer mi se na momente čini malo "drvena" ali sve ostalo top.
Sekiro: Shadows Die Twice: Fromovci, soulslike igra u Sengoku periodu. Must buy.
Red Dead Redemption 2: Čitao sam da su navodno nekome pokazali igru iako nije službeno predstavljena. S RDR2 mi je isto kao s Cyberpunk. Preorder bez razmišljanja i igra koja će sigurno biti u konkurenciji za GOTY.
Hitman 2: Još uvijek nisam ni jedinicu odigrao ( čeka red ) ali i nastavak mi je na must buy listi. Posebno nakon [member=46]viper89[/member] -ove recenzije i svih pozitivnih komentara i recenzija općenito. Absolution mi je bio odličan a ovo mi se čini još bolje.
DOOM ETERNAL: DOOM 2016 IMO ne samo možda i najbolji FPS ove generacije već i jedna od najboljih igara. Nevjerovatno zabavna i zarazna igra. Soundtrack zakon, gameplay zakon, izvođenje odlično. Ma čudo od igre. Stvarno se veselim nastavku.
Battlefield 5: Iskreno da sam nešto oduševljen i da me pere neki hype baš i ne ali ono što sam vidio mi se svidja. Zahvaljujući BF serijalu upoznao sam ljude koji su mi sada postali prijatelji, fan sam i znam da ću to rolati s svojom ekipom kakva god igra bila.
Fallout 76: Fallout 3 i New Vegas su mi se toliko urezali u pamćenje da je to nevjerovatno. Čak i nakon loše četvorke ja kada vidim bilo kakav Fallout trailer sa za serijal karakterističnom retro muzikom trnci me prođu. Atmosfera u Fallout igrama je zaista nešto posebno. Nabavljam Fallout 76.
Metro: Exodus: 2033 i Last Light svrstavam u top FPS singleplayer ikada napravljene pa su tako moja očekivanja za Exodus jako velika. Must play.
The Elder Scrolls IV: Ništa ne znamo ali ljudi moji to je Elder Scrolls. To se mora nabaviti čim izađe.
Beyond Good & Evil 2: Nismo vidjeli puno ali ova igra mi se čini ful zanimljiva po svim animacijama koje smo vidjeli. Čini mi se da su se baš potrudili po pitanje dizajna likova i svijeta.

Čak 13 igara koje ću sigurno kupiti što dovoljno govori kakav je bio ovogodišnji E3.
Još me zanimaju ali ću ipak sačekati i razmisliti:
Division 2, Anthem - zbog ekipe a moglo bi biti dobro.
Skull & Bones - ima puno potencijala.
Kingdom Hearts - čini se zabavno.
Nioh 2 - Ako mi se bude svidjela jedinica.
Sve u svemu prezadovoljan sam najavljenim igrama i dalje tvrdim da nikada prije nije bio ovakav broj odličnih igara.

OdgovoriCitiraj
viper89
Moderator
766 XP-a
Rank: 6
Objave: 13448
30. lipnja 2018. 19:20  

odlican post, bravo  :thumb:up

OdgovoriCitiraj