Zadnji film/ovi koj...

[Istakni] Zadnji film/ovi koje ste pogledali  

Stranica 147 / 207

Veigue
0 XP-a
Rank: Nula
Član: prije 4 godine
Objave: 5767
18. prosinca 2017. 10:42  

Ali zašto se ledeni planet zove Hoth?

OdgovoriCitiraj
Blade
5 XP-a
Rank: 1
Objave: 2732
18. prosinca 2017. 11:22  

I ja bih volio da se navedu konkretne nelogičnosti pa da raspravimo o njima, zašto ne, ne vidim razloga da se netko na nekoga ljuti zbog mišljenja o filmu.  Ja ću krenuti evo s Yakuzinim

Moj osobni problem sa Star Warsom VIII je:

Spoiler

što u dosta slučajeva kopira Empire Strikes Back i Return Of The Jedi.

Rey je Luke
Luke je Ben Kenobi (kad odbija trenirat) / Yoda (kada trenira Rey)
Ben Solo je Anakin / Kylo Ren je Darth Vader
Snoke je Darth Sidious
Poe je Han Solo
DJ je Lando

Komunikacija Rey i Kylo Ren na daljinu upotrebom sile / komunikacija Lukea i Darth Vadera na daljinu upotrebom sile
Glup način na koji Snoke umre / glup način na koji Darth Sidious Umre
Snokea ubija Kylo Ren / Darth Sidiousa ubija Darth Vader
Kylo Ren je u tom trenu bio Ben Solo / Darth Vader je u tom trenu bio Anakin skywalker
Ben (Obi Wan) kao tadašnji master Jedi umire / Luke kao sadašnji Jedi master umire
Umiru na isti način
Ove male živine su Kwokovi
Isti planet  Hoth je opet u igri ako se ne varam

mogu ovako do besvjesti. I kako mi onda film nebi bio predvidljiv? I zato film meni osobno nikako ne može biti u rangu Empiresa ili Returna. Jer je najobičniji rehash ta dva filma za novu generaciju koja ne gleda filmove starije od 1995. Solidan je to film i dalje i moja ocjena stoji, ali bilo kakvo hvalisanje od strane mene neće doći u obzir samo zbog svega ovoga. Još uvijek se u devetci ova trilogija stigne izvuć i napravit nešto novo, ali čisto sumnjam. To bi zahtjevalo trud.

Čim je u biti izašao naslov "The Last Jedi" znao sam da će Luke stradati u duelu s Kylo Renom. Naslov filma mi je spojlao film lol.

Spoiler
Rey je Luke.  - Rey je otkrila silu na potpuno drugačiji način od Lukea, nema nikakvo krvno srodstvo kao on ako je vjerovati Kylu, a ako se referiraš na to da je ona na treningu kod Lukea, kao što je on bio kod Yode, to onda možemo reći o svakome Jediju ikada jer je svaki imao svoga mastera. Onda je i Obi-Wan Luke jer ga podučava Qui Gon Jinn. Ona je išla tamo "to show me my part in all of this", on je išao na Dagobah usavršiti se prema naputku Kenobija.

Luke je Ben Kenobi? - Kenobiju je bila misija biti u prikrajku na Tatooineu i da kada dođe vrijeme uvede Lukea u svijet Jedija. Nisam vidio Lukea da nadzire Rey. Ovo da je i Yoda nadovezujem na rečeno da je Rey Luke. Način treninga, komunikacija, sam smisao istoga je potpuno različit.

Ben Solo je Anakin / Kylo Ren je Darth Vader- Poveznica između Anakina i Kylo Rena može biti jedino u kontekstu da im je netko "zatrovao" srce, ali konačni preobražaj dolazi na potpuno drugačiji način. Anakin to radi iz želje da Padme preživi (kada mu Sidious obeća da ga može tome podučiti), Kylo to radi kada vidi Lukea kako je izgubio vjeru u njega i kada je pomislio kako će ga ovaj ubiti. Anakin/Vader nema niti jednu naznaku dobroga do kraja trilogije, Kylo se muči kroz čitavu priču. Vader i Kylo usmrte svoje učitelje iz potpuno drugih razloga. Vader nije to uradio kako bi privukao Lukea na svoju stranu i zatražio da zajedno vladaju galaksijom kao što je to Kylo tražio od Rey.

Snoke je Darth Sidious. - Ok, onda je svaki Sith master onaj prethodni Sith master. Snoke je Sauron. Snoke je Hans Gruber. Snoke je Hitler. Sve odgovara.

Poe je Han Solo. - Niti je smuggler, niti je uvučen protivno svojih uvjerenja u rebel borbu već je njihov najbolji pilot. Niti ima sidekicka kao što je Chewie. Niti ima ljubavni interes kao što ovaj ima Leiu.

DJ je Lando. - Gdje je DJ-ev redemption? DJ se nije dogovorio prethodno sa First Orderom da će zajebat Finna i Rose kao Lando s Vaderom, već se prilagodio situaciji.

Komunikacija Rey i Kylo Ren na daljinu upotrebom sile / komunikacija Lukea i Darth Vadera na daljinu upotrebom sile- Komunikacija Vadera i Lukea je ponajviše zbog odnosa otac-sin. Komunikacija Kylo-Rey je most koji je stvorio Snoke, nisu ni shvaćali zašto se vide/čuju međusobno, nije bilo spontano, već je ona bila isplanirana.

Glup način na koji Snoke umre / glup način na koji Darth Sidious Umre- Ne znam zašto bi bilo glupo što apprentice ubije mastera. U SW loreu je odavno ustanovljen Rule of Two za vrijeme Darth Banea. Apprentice ubija Sith master otkad je SW svijeta i vijeka. I odma ću se nadovezati kako je Kylo tu bio Ben Solo na ono što sam već napisao. Što je točno svijetlo, dobro i lijepo u želji da privuče Rey na svoju stranu kako bi zajedno vladali galaksijom. Sebične želje, mržnja prema podcjenjivanju od strane Snokea, i mržnja prema Lukeu, to su stvari koje pogodne Kyla, ne zato jer ga je eto bacilo malo u kožu Sola koji je good guy.

Ben i Luke umiru na isti način. - Jedan je ubijen od strane bivšeg padawana te to dopušta kako bi zapalio iskru u Lukeu. Drugi se žrtvuje kako bi pobunjenici na vrijeme pobjegli od neprijatelja i pružio nadahnuće i nadu kako njima tako i Rey.

Porgovi su Ewoksi. - Simpatična biča koja su tu kako bi se prodao merch, to stoji. Radikalna razlika je što Porgovi nisu imali apsolutno nikakav utjecaj na priču. Ewoksi jesu.

Isti planet Hoth, kao Hoth - Led/snijeg i sol nisu ista stvar.

Toliko od mene. Možemo nastaviti i u prikladnoj temi što se mene tiče.Zanimaju me i ostala mišljenja, slaganja, neslaganja, pobornici rehash teorije i pobornici različito zbog različitosti teorije, ali i ostalih kojima se film kao meni svidio.

Nije mi jasno doduše kako se mogu slagati osobe od kojih je jednoj osobi film rehash staroga (s čime se osobno fundamentalno ne slažem), a drugoj je previše različito i da su promjene u filmu samo promjena radi, no dobro.

OdgovoriCitiraj
WooddieBone
2999 XP-a
Rank: 11
Objave: 3295
18. prosinca 2017. 11:36  

Blade je objasnio.

Ne pokušavam ja ničije mišljenje popljuvat ili nešto.
Imam i ja zamjerki na film, ali sve više imam dojam kad izlazi nešto da idete (fanovi opčenito) sa bilježnicama u kino i stavljate kvačice kod svega kaj imalo spada pod neke stavke koje ste naveli prije godinu dana da očekujete od filma i ovisno o tome kolko je njih chekirano tolko vam se film svidi ili ne svidi.

To je žalosno i žao mi je ljudi koji su radili na filmu da takvoj publici ispričaju neku priču.

OdgovoriCitiraj
CroZac_Drake
0 XP-a
Objave: 4384
18. prosinca 2017. 12:22  

Selite sve rasprave o SW u prikladnu temu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

OdgovoriCitiraj
Kapelica
297 XP-a
Rank: 3
Objave: 1009
18. prosinca 2017. 18:17  

The Man with the Iron Heart (2017) - 7/10

Nakon odličnog prošlogodišnjeg Anthropoida, ove godine smo dobili još jedan film o istoj operaciji u režiji Francuza Cedrica Jimeneza. Struktura ovog filma se podosta razlikuje od one u Anthropoidu; prvih 50-ak minuta pratimo isključivo Reinharda Heydricha, nacističkog moćnika koji je ujedno i meta operacije. Njega i ženu mu su vrhunski odglumili Jason Clarke i Rosamund Pike, te praćenje njegovog uspona sa osramoćenog vojnika na jednog od najozloglašenijih nacista je fascinantno. Ne treba ni govoriti da je dosta scena ovdje teško gledati, jer Heydrich je živio za eliminaciju židova i svakoga tko mu se usudio stati na put. Nakon cca 50. minute radnja se prebacuje na Čeha Jana i Slovaka Jozefa, vojnike koji su operaciju sproveli u djelo, te se otad film odigrava u istom stilu kao Anthropoid. Tu dolazimo do najvećeg problema a to je činjenica da film jednostavno nije dovoljno moćan kad je sastavljen od ovako različite dvije polovice. Zasebno su stvarno jako dobre, vizualno impresivne i vrlo napete, no kumulativni efekt koji je imao Anthropoid sve do sjajnog klimaksa ovdje je donekle izgubljen jer je samo 60 minuta premalo za dočaravanje čitave operacije i povezivanje s dvojicom vojnika. Možda bi bilo bolje da je ovaj film bio usredotočen samo na Heydricha. Ali bilo kako bilo, svejedno se isplati pogledati jer je film konzistentno kvalitetan čak i uz ovako neobičnu strukturu.

Woman in the Dunes (1964) - 9/10

Klasik s razlogom. Eksperimentalna drama/triler koja vas drži u šaci unatoč sporom tempu.

Logan Lucky (2017) - 6/10

A ono, čisto OK film, ne bi ga nazvao nekim vrhuncem no proći će ako niste zahtjevni. Likovi su mi najbolja stvar ovdje, zanimljivi su i dijalozi su često zabavni. A opet, nema dovoljno humora ili uzbudenja da ostane duže u pamćenju.

OdgovoriCitiraj
Veigue
0 XP-a
19. prosinca 2017. 22:26  

Po preporuci kolege [member=19]Kapelica[/member]

Radius (2017)
Lik se probudi i ne sjeća se ničega, a ljudi oko njega počnu krepavati. Zanimljiv film, onako prvih 15-20 minuta možda dosadnjikav i predvidljiv, ali onda krene na bolje. Manje-više sve bitno se otkrije na samom početku, ali djelići koji se kasnije otkrivaju--ups, nećemo sad spoilere pisati. Kraj potpuno neočekivan.
Glumci totalno nepoznati (barem meni) su posao odlično obavili.
Ne znam zašto, ali odmah sam se sjetio onog filma Impostor (Gary Sinise, Madeleine Stowe) koji, iako je drugačije tematike, ima nešto sličnoga. Fak, sad to moram opet pogledati. Preporuka ako dosad niste pogledali (ignorirajte niske ocjene)
Čak bih se složio i sa ocjenom koju je kolega dao, 8/10.

[member=19]Kapelica[/member]
[member=150]ZoNTrA[/member]
Jeste li gledali ovo?
http://www.imdb.com/title/tt0837791/

OdgovoriCitiraj
Kapelica
297 XP-a
19. prosinca 2017. 22:46  

Razmišljao sam se hoće li ti se Radius svidjeti i drago mi je da jest. 😀

The Devil's Chair sam gledao i nažalost malo mi je dosadnjikav. Tj. na početku ne toliko ali kasnije je sve slabiji. Bar ga se tako sjećam jer sam ga gledao pred dosta vremena.

Paradox (2017) - 8/10

Treći nastavak hongkonške SPL franšize je energetičan akcijski triler prepun nabrijavajuće akcije. U godini koja je imala svoje kvalitetne trenutke u žanru (John Wick 2, Headshot, The Outlaws), ovo dolazi kao dobrodošlo osvježenje u martial arts stilu a la The Raid, ili još bolje, The Man from Nowhere. Iako potonji nema hand-to-hand borbe u ovoj količini, u oba filma je protagonist badass borac za pravdu u potrazi za djevojkom koju su oteli trgovci organima. Zanimljivo mi je bilo kako se radnja zahuktavala bez puno akcije u prvih 40-ak minuta u stilu policijskih filmova, samo da bi eksplodirala u vidu nemilosrdne razbijačine sa više lomljenja kostiju nego u većini mainstream akcijskih filmova. Za razliku od The Raida, akcija u Paradoxu nema baš onih dugotrajnih sekvenci bez rezova, ali zato je eliminiran shaky cam i gotovo svaki udarac je jasno primjetan (zvučni efekti su također velikim dijelom zaslužni za satisfakciju kod praćenja istih). Priču vrijedi spomenuti kao kompetentnu i nešto logičniju nego u drugom nastavku, makar opet ima nekoliko slučajnosti kakvima u realnosti ne bismo svjedočili.

Paradox kombinira ono najbolje iz oba prijašnja filma iz franšize i nudi veliko zadovoljstvo gledanja za svakoga tko cijeni brutalne akcijske trilere. Dobijete i nešto melankolične melodrame te kratkotrajno, ali pamtljivo prisustvo Tonyja Jaa koji opet iskazuje svoje poznavanje borilačkih vještina. Vrijedi napomenuti da svaki film u serijalu ima zasebnu priču tako da nije potrebno znati ništa o prijašnjim nastavcima. Uf samo da naprave nastavak...

OdgovoriCitiraj
Fan O'War
0 XP-a
Objave: 1051
20. prosinca 2017. 20:38  

Star Wars: The Last Jedi 5,5/10

Opet sam nasjeo na hvalospjeve profesionalnih kritika  i otisao gledati novi Star Wars film sa visokim ocekivanjima. Ljudi su govorili da je film nadmasio Episode 5 i hvalili redatelja sto je krenuo novim smjerom nakon sto je Abrams zamalo napravio 1:1 kopiju New Hopea sa sedmom epizodom. Naravno, nisam trevao vjerovati hypeu jer je film bio cak i losiji od sedmog.

Definitivno sam primjetio brojne slicnosti sa petom i sestom epizodom u mnogim scenama (Yakuza_stinger sastavio dobar popis), a posebice bih izdvojio scenu

Spoiler
kada Kylo i Rey idu prema Snokeu i ona ga zeli na putu preobratiti i uspije
. Vecina filma prati potjeru u svemirskim brodovima prvog reda za  pobunjenicima. No, film nije niti malo uspio stvoriti napetost potjere kao neki filmovi (npr. Fury Road). Neki likovi donose nevjerojatno glupe odluke (
Spoiler
Rey se predaje
, razlog Lukeovog povlacenja na pusti otok)  Od svih likova jedino je Kylo donekle razvijen kroz film dok su ostali (poput Rey i Finna).
Najvise me smeta sto nisu dali niti jedan razlog za iscekivanje devete epizode jer se ovaj film na los nacin rijesio gotovo svih zanimljivih likova.

OdgovoriCitiraj
Kapelica
297 XP-a
21. prosinca 2017. 1:02  

Darkland (2017) - 8/10

Danski akcijski revenge triler o kirurgu koji odluči osvetiti ubojstvo mladeg brata i krene u potragu za počiniteljima. Odličan primjer stiliziranog i kvalitetnog filma o klasičnoj temi osvete kojem dodatno pomažu uvjerljiva gluma i bezgrešna produkcija. Čak i ako se u retrospektu čini da mu fali nešto više supstance da bi ostavio jači utisak, svejedno ga treba preporučiti jer, dok traje, teško ga je prestati gledati. Zamislite imerzivniju verziju Death Sentencea sa Kevinom Baconom (i sa kul outfitom kao kod Punishera) i na dobrom ste tragu. Učinite si uslugu i pogledajte ako preferirate dijeljenje pravde na teži način.

OdgovoriCitiraj
tajger
0 XP-a
Objave: 216
21. prosinca 2017. 1:36  

Star Wars Last Jedi

Zabavan je film. To je sve što tražim od jednog Star Warsa.

Spoiler
Nikome nije palo na pamet da kada je Snoke govorio "kill your true enemy da je govorio o sebi (ili nečemu pedesetom)? Malo blentavo da umre samo tako nakon cijele melodrame s njegovom pojavom u VII. epizodi bez ikakve svrhe i na tako očit način. Ali opet, ovo je Star Wars i tu nema puno filozofije (s druge strane, dolje sam stavio video koji  se bavi filozofijom u Last Jediju).

Također što je Yakuza govorio sličnosti, stvarno ih ima, ali nisu toliko on the nose koliko u prošlom dijelu. Bio sam siguran kad je C3PO govorio izglede o izlazu iz špilje da će Poe reći "Never tell me the odds". Ajd nije i bolje da nije. To je ok hommage. Netko je rekao da je Luke skroz drugačiji lik nego u original trilogiji. Realno, Luke u original trilogiji nije imao nikakvu osobnost i služio je kao shell character na kojeg fanovi mogu projicirati samog sebe.

Realno, ima tu rupa i nelogičnosti. Bombarderi dropaju bombe u svemiru bez gravitacije. Twist da je Luke zapravo forceghostao cijelo svoje pojavljivanje u špilji pravi činjenicu da postoji izlaz jednom velikom slučajnosti.

OdgovoriCitiraj
WooddieBone
2999 XP-a
21. prosinca 2017. 2:48  

Star Wars Last Jedi

Zabavan je film. To je sve što tražim od jednog Star Warsa.

Spoiler
Nikome nije palo na pamet da kada je Snoke govorio "kill your true enemy da je govorio o sebi (ili nečemu pedesetom)? Malo blentavo da umre samo tako nakon cijele melodrame s njegovom pojavom u VII. epizodi bez ikakve svrhe i na tako očit način. Ali opet, ovo je Star Wars i tu nema puno filozofije (s druge strane, dolje sam stavio video koji  se bavi filozofijom u Last Jediju).

Također što je Yakuza govorio sličnosti, stvarno ih ima, ali nisu toliko on the nose koliko u prošlom dijelu. Bio sam siguran kad je C3PO govorio izglede o izlazu iz špilje da će Poe reći "Never tell me the odds". Ajd nije i bolje da nije. To je ok hommage. Netko je rekao da je Luke skroz drugačiji lik nego u original trilogiji. Realno, Luke u original trilogiji nije imao nikakvu osobnost i služio je kao shell character na kojeg fanovi mogu projicirati samog sebe.

Realno, ima tu rupa i nelogičnosti. Bombarderi dropaju bombe u svemiru bez gravitacije. Twist da je Luke zapravo forceghostao cijelo svoje pojavljivanje u špilji pravi činjenicu da postoji izlaz jednom velikom slučajnosti.

Spoiler
Indikator da postoji izlaz iz špilje su Crystal Crittersi, a ne Luke.

A sličnosti su tu jer ih tražite.

OdgovoriCitiraj
Yakuza_stinger
Moderator
2455 XP-a
Rank: 10
Objave: 5235
21. prosinca 2017. 9:43  

Daisy Ridley bi citirao Jesenjina čim progovori onim naglaskom, uffff

Jesi sretan?

Spoiler
Zbilja je yebozovna, očiju mi

OdgovoriCitiraj
tajger
0 XP-a
21. prosinca 2017. 11:47  

SW WoodieBone

Spoiler
Istina je da su oni na kraju pokazali put vani, ali velika je slučajnost što ikakav izlaz uopće postoji jer je 3PO rekao da ne postoji izlaz, a poslije su mislili da ima jer je Luke nekako ušao. Mislim, to sam rekao samo kao primjer male deus ex machine.

Btw, zašto ne postoji Star Wars tema?

OdgovoriCitiraj
WooddieBone
2999 XP-a
21. prosinca 2017. 11:57  

Btw, zašto ne postoji Star Wars tema?

To i mene zanima. Htio bi o filmu pričat, a neću tu spamat.

OdgovoriCitiraj
Blade
5 XP-a
Rank: 1
Objave: 2732
21. prosinca 2017. 12:25  

http://www.ffa.hr/forum/glazba-filmovi-serije/star-wars/

mislim da ste trebali dva puta samo zaskrolat prema dolje

OdgovoriCitiraj
tajger
0 XP-a
21. prosinca 2017. 12:37  

Silly Blade, očekuješ rad i muku od svojih forumaša.

OdgovoriCitiraj
Kapelica
297 XP-a
21. prosinca 2017. 13:40  

It (2017) - 7/10

Solidan film, nisam razočaran iako nije pretjerano strašan. Scene s Pennywiseom su mi jako dobre zbog njegove jezive pojave, a ostatak filma je kao mračniji Stand By Me. Definitivno ugodno provedena dva sata.

OdgovoriCitiraj
Shooter
1172 XP-a
Rank: 7
Objave: 2681
21. prosinca 2017. 21:04  

American Made - scorsesejevski film o usponu i padu, jako dobar. Dobra priča, gluma, soundtrack. Jedino bi volija da je film nekih pola sata duži jer se toliko toga događa pa su neke stvari zbrzane i fali koji predah od događanja, da malo bolje upoznamo likove. Ali i ovako sam stvarno zadovoljan. Preporuka.

OdgovoriCitiraj
Kapelica
297 XP-a
22. prosinca 2017. 1:24  

The Foreigner (2017) - 8/10

Iako je Jackie Chan reklamiran kao protagonist ovog akcijskog trilera, zapravo je Pierce Brosnan taj s najviše vremena na ekranu. Chan ima nekoliko dobrih starih okršaja u njegovom prepoznatljivom stilu, i oni su usto i pomno snimljeni da slučajno ne zaboravimo na njegovu okretnost u tučnjavi. Čovjek ima 60+ godina i još uvijek se dobro drži. Brosnan je super odglumio ljigu od političara, a redatelj Martin Campbell spretno žonglira akcijskim i političkim elementima bez da se pogubite u raznoraznim kriminalnim shemama. Ugodno sam iznenaden filmom, i uvjeren sam da bi bio bolje prihvaćen da se manje Chana guralo u prvi plan u reklamiranju.

The Killing of a Sacred Deer (2017) - 8/10

Novi film redatelja The Lobstera je nešto manje bizaran, ali je definitivno više uznemirujuć. Smješten je u sadašnjost, umjesto u kvazi distopiju kao Lobster, no likovi opet komuniciraju "formalno" i reagiraju ravnodušno na najgore stvari. Odmah vam bude jasno da gledate art film, čak i ako je nešto pristupačniji od Lobstera. Vrijedi napomenuti da sadrži nekoliko scena koje će šokirati neupućene u Lanthimosov stil. Primjetni su utjecaji Hanekea u montaži nekoliko sekvenci, pa ako volite njegove filmove onda će vam se ovo vjerojatno svidjeti.

OdgovoriCitiraj
Veigue
0 XP-a
22. prosinca 2017. 21:15  

(Ne volim gledati dobre filmove jer ih onda ne mogu posrati. :()

THX 1138 (Director's Cut) (1971)
Teško mi je povjerovati da je George Lucas napravio ovo remek djelo, ali jest.
Jesam fan znanstvene fantastike, ali nisam baš nešto upoznat sa tzv. ''distopijskim'' filmovima. Zapravo sam morao i tražiti definiciju te riječi na internetu, pa mi je (među preporukama) bacalo i filmove tipa Mad Max koji je više postapokaliptični, ali dobro, što ja znam.
1984. sam kasno gledao, jako jako kasno, a kada se sjetim da je knjiga nastala puno puno prije, ne mogu a da se ne začudim i istovremeno oduševim tim djelom. THX 1138 je dosta nalik 1984., a radnja se vrti oko čovjeka koji je, kao i svi oko njega, doslovno rob ''modernog'' svijeta, mora raditi što mu se kaže, te je uvijek pod budnim oko ''onih gore''. Zabranjen je sex, emocije, itd. Zapravo, sličnu temu je obradio i Equilibrium (još jedna kopija 1984.), samo na puno gori način.

Soylent Green (1973)
U budućnosti (zapravo sadašnjosti) ima previše ljudi, jede se nekakva umjetna hrana bez mirisa i okusa, a žene su namještaj.
Kud ćeš bolje?
(Danas bi ga valjda sve feminističke udruge pokušale zabraniti, među njima i Emma Watson, ali da joj ponude dobru lovu da glumi u rimejku, pokaže sise i odglumi orgazam, garant bi pristala.)

OdgovoriCitiraj
DarkFenix
0 XP-a
Član: prije 2 godine
Objave: 1170
22. prosinca 2017. 21:20  

(Ne volim gledati dobre filmove jer ih onda ne mogu posrati. :()

THX 1138 (Director's Cut) (1971)
Teško mi je povjerovati da je George Lucas napravio ovo remek djelo, ali jest.
Jesam fan znanstvene fantastike, ali nisam baš nešto upoznat sa tzv. ''distopijskim'' filmovima. Zapravo sam morao i tražiti definiciju te riječi na internetu, pa mi je (među preporukama) bacalo i filmove tipa Mad Max koji je više postapokaliptični, ali dobro, što ja znam.
1984. sam kasno gledao, jako jako kasno, a kada se sjetim da je knjiga nastala puno puno prije, ne mogu a da se ne začudim i istovremeno oduševim tim djelom. THX 1138 je dosta nalik 1984., a radnja se vrti oko čovjeka koji je, kao i svi oko njega, doslovno rob ''modernog'' svijeta, mora raditi što mu se kaže, te je uvijek pod budnim oko ''onih gore''. Zabranjen je sex, emocije, itd. Zapravo, sličnu temu je obradio i Equilibrium (još jedna kopija 1984.), samo na puno gori način.

Soylent Green (1973)
U budućnosti (zapravo sadašnjosti) ima previše ljudi, jede se nekakva umjetna hrana bez mirisa i okusa, a žene su namještaj.
Kud ćeš bolje?
(Danas bi ga valjda sve feminističke udruge pokušale zabraniti, među njima i Emma Watson, ali da joj ponude dobru lovu da glumi u rimejku, pokaže sise i odglumi orgazam, garant bi pristala.)

Ako si igrao Xenogears,onda sada znas od kuda im ideja za jedan od najvecih twisteva u igri...Soylent Green!;)

“None of you understand. I'm not locked up in here with YOU. You're locked up in here with ME.

OdgovoriCitiraj
Veigue
0 XP-a
22. prosinca 2017. 22:06  

[member=627]DarkFenix[/member]
Iskreno, nisam daleko došao jer mi se igra nije svidjela (i onaj loading; dok učita loakciju, ja zaboravim što se desilo) no, ako sam shvatio što želiš reći... u Xenogears-u ima

Spoiler
kanibalizma?

Holi šit, sad to moram skinuti.

OdgovoriCitiraj
DarkFenix
0 XP-a
Član: prije 2 godine
Objave: 1170
22. prosinca 2017. 22:32  

[member=627]DarkFenix[/member]
Iskreno, nisam daleko došao jer mi se igra nije svidjela (i onaj loading; dok učita loakciju, ja zaboravim što se desilo) no, ako sam shvatio što želiš reći... u Xenogears-u ima

Spoiler
kanibalizma?

Holi šit, sad to moram skinuti.

Ma ima svega frende tamo,samo ne bi ti zelio nista spojlat ako se ikada odlucis igrat je! 🙂 Ok,graficki nije ni tamo 98g.ljepo izgledala nesto,pa ne znam kako ces se sa time danas nosit,ali meni je osobno Xenogears medju 3 najbolje igre koje sam ikad igrao,pa recimo da bi ti je toplo preporucio tj da joj das jos jednu sansu....ne kazem da ti se mora svidjet kao recimo meni,ali Xenogears je stvarno dobra igra!

“None of you understand. I'm not locked up in here with YOU. You're locked up in here with ME.

OdgovoriCitiraj
Brijac
3215 XP-a
Rank: 12
Objave: 2341
22. prosinca 2017. 23:48  

Justice League - 5/10

Bez glave i repa, beizdejno, predvidljivo, totalno promašen humor, bzvz negativac, patetično.. DC izgleda nikad neće naučit.

OdgovoriCitiraj
Raskurotina
0 XP-a
Objave: 32
23. prosinca 2017. 1:44  

THE LAST JEDI 4.5/10

JJ ABRAMS GL and HF for next Episode.
Jedan od losijih filmova ovih godine razocarenje, a ocekivanja su bila na 0.

OdgovoriCitiraj
Stranica 147 / 207