Zadnji film/ovi koj...

[Istakni] Zadnji film/ovi koje ste pogledali  

Stranica 206 / 206

Kapelica
92 XP-a
Rank: 1
Član: prije 4 godine
Objave: 1001
10. rujna 2019. 23:10  

Parasite (2019) - 9/10

Novi film Joon-ho Bonga, redatelja Memories of Murdera i Snowpiercera, je prva liga u gotovo svakom pogledu. Visoke ocjene koje je dobio iz svih krugova, uz najprestižniju Cannesovu nagradu, definitivno su opravdane ako se mene pita. Radi se o već uobičajeno nepredvidljivom (za Bonga) i originalnom trileru/komediji sa podosta crnog humora. Prikovat će vas za ekran i držati do kraja sjajno izrežiranim scenama, duhovitim scenarijem i zanimljivim socijalnim kontekstom. Klasna borba između siromašnih i bogatih nikad nije bila ovako gorko-slatka.

Zasad je ovo film koji je obilježio godinu i toplo se nadam Oskaru kojeg je Bong već i zaslužio. Pridružuje se The Wailingu, spomenutom MoM-u i još nekima kao jedan mi od najdražih Koreanaca.

​​​​​​​Apsolutna preporuka svim filmofilima!

K., Fenix i Solid Snake se sviđa
OdgovoriCitiraj
Solid Snake
1132 XP-a
Rank: 7
Objave: 9805
10. rujna 2019. 23:18  

I Kojima je nedavno izjavio ako se ne varam da mu je Parasite najbolji film ove godine.

Kapelica se sviđa
OdgovoriCitiraj
Kapelica
92 XP-a
10. rujna 2019. 23:37  

Doista je sjajan, možda ne baš najbolji korejski ali baš ostavi čovjeka pod dojmom. Znaš da je kvalitetan kad te zabavlja čitavo vrijeme i kad završi ne možeš prestat razmišljat o temama kojima se bavio.

OdgovoriCitiraj
Brijac
986 XP-a
Rank: 7
Objave: 2255
10. rujna 2019. 23:44  
Objavio/la: @krpa @kapelica

Doista je sjajan, možda ne baš najbolji korejski ali baš ostavi čovjeka pod dojmom. Znaš da je kvalitetan kad te zabavlja čitavo vrijeme i kad završi ne možeš prestat razmišljat o temama kojima se bavio.

Baš sam ga mislio pogledati, a ako ti kažeš da je sjajan onda.. 🙂

Nema te baš, fale tvoji komentari o filmovima 🙁

Kapelica se sviđa
OdgovoriCitiraj
Kapelica
92 XP-a
11. rujna 2019. 0:16  

Hvala, uvijek mi je drago čut da nekom fale moji komentari 😀 

U zadnje vrijeme puno igram a premalo gledam, promijenit će se to uskoro. 🙂

OdgovoriCitiraj
Miro
 Miro
51 XP-a
Objave: 873
11. rujna 2019. 13:49  

A Day  (2017) - 9/10

Vidin da je @Kapelica pogleda jednog korejca kojeg evo upravo skidam pa san se sitija da san prije dvadesetak dana pogleda korejca koji me oduševio.

Film na temu ponavljanje dana ali ipak sa svojim twistom koji je brutalno dobar, svako daljnje pisanje može voditi do spojlera a to bi stvarno bilo šteta jer je film genijalan. Neznan kako san tek sad ga pogleda slucajno mi uletilo ovamo di skidam i bome dobro da je...

OdgovoriCitiraj
K.
 K.
277 XP-a
Rank: 3
Objave: 961
11. rujna 2019. 22:56  
Objavio/la: @solid-snake

I Kojima je nedavno izjavio ako se ne varam da mu je Parasite najbolji film ove godine.

Kapelici i Kojimi pridruži i mene. Kapelica, Kojima, K., Koreja . . . Slovo K je slovo godine, ma što god drugi rekli.

Parasite je *moj* daleko najdraži film ove godine, a pogledao sam Once Upon a Time In Hollywood, i ovo je ono što mislim o njemu:

(Upravo ste pročitali moje recenzije za oba filma.)

Uz ta dva dodajem i Midsommar na listu tri najbolja filma ove godine (zasad).

Pogledao sam i novi IT sinoć. Film je uzbudljiv kao odlazak u kazalište lutaka s curom kojoj je to prvi susret s kazalištem u životu uopće, što je tjera da se prilikom svakog novog čina okrene prema tebi, prijedorno te pogleda i kaže ti: "Skoncentriraj se", "Ovo je odlično." Nerijetko ti ugnijezdi i lakat pod bubrege. Kad je pitaš: "Zašto to radiš?", ona kaže: "Radim šta?"

Prvi IT je samo duplo bolji od drugog IT-a, dok je sama IT knjiga bolja samo trideset puta od oba IT filma.

Ne sjećam se kad sam se ovako izdeprimirao zbog odlaska u kino. Gledanje drugog IT-a je kao plaćanje nekom tko ne zna kako vrijeđati da te vrijeđa skoro tri sata.

"Zašto uopće platiti nekome da te vrijeđa?", pitate se. Upravo ste recenzirali IT: Chapter Two.

Stephen King se okreće na parama

Ova tema je mijenjana prije prije 6 dana od K.
Ova tema je mijenjana prije prije 3 dana od K.

OdgovoriCitiraj
Stranica 206 / 206