Zadnji film/ovi koj...

[Istakni] Zadnji film/ovi koje ste pogledali  

Stranica 206 / 207

Kapelica
297 XP-a
Rank: 3
Član: prije 4 godine
Objave: 1009
10. rujna 2019. 23:10  

Parasite (2019) - 9/10

Novi film Joon-ho Bonga, redatelja Memories of Murdera i Snowpiercera, je prva liga u gotovo svakom pogledu. Visoke ocjene koje je dobio iz svih krugova, uz najprestižniju Cannesovu nagradu, definitivno su opravdane ako se mene pita. Radi se o već uobičajeno nepredvidljivom (za Bonga) i originalnom trileru/komediji sa podosta crnog humora. Prikovat će vas za ekran i držati do kraja sjajno izrežiranim scenama, duhovitim scenarijem i zanimljivim socijalnim kontekstom. Klasna borba između siromašnih i bogatih nikad nije bila ovako gorko-slatka.

Zasad je ovo film koji je obilježio godinu i toplo se nadam Oskaru kojeg je Bong već i zaslužio. Pridružuje se The Wailingu, spomenutom MoM-u i još nekima kao jedan mi od najdražih Koreanaca.

​​​​​​​Apsolutna preporuka svim filmofilima!

K., Fenix i Solid Snake se sviđa
OdgovoriCitiraj
Solid Snake
4178 XP-a
Rank: 13
Objave: 9909
10. rujna 2019. 23:18  

I Kojima je nedavno izjavio ako se ne varam da mu je Parasite najbolji film ove godine.

Kapelica se sviđa
OdgovoriCitiraj
Kapelica
297 XP-a
10. rujna 2019. 23:37  

Doista je sjajan, možda ne baš najbolji korejski ali baš ostavi čovjeka pod dojmom. Znaš da je kvalitetan kad te zabavlja čitavo vrijeme i kad završi ne možeš prestat razmišljat o temama kojima se bavio.

OdgovoriCitiraj
Brijac
3215 XP-a
Rank: 12
Objave: 2341
10. rujna 2019. 23:44  
Objavio/la: @krpa @kapelica

Doista je sjajan, možda ne baš najbolji korejski ali baš ostavi čovjeka pod dojmom. Znaš da je kvalitetan kad te zabavlja čitavo vrijeme i kad završi ne možeš prestat razmišljat o temama kojima se bavio.

Baš sam ga mislio pogledati, a ako ti kažeš da je sjajan onda.. 🙂

Nema te baš, fale tvoji komentari o filmovima 🙁

Kapelica se sviđa
OdgovoriCitiraj
Kapelica
297 XP-a
11. rujna 2019. 0:16  

Hvala, uvijek mi je drago čut da nekom fale moji komentari 😀 

U zadnje vrijeme puno igram a premalo gledam, promijenit će se to uskoro. 🙂

OdgovoriCitiraj
Miro
 Miro
54 XP-a
Rank: 1
Objave: 881
11. rujna 2019. 13:49  

A Day  (2017) - 9/10

Vidin da je @Kapelica pogleda jednog korejca kojeg evo upravo skidam pa san se sitija da san prije dvadesetak dana pogleda korejca koji me oduševio.

Film na temu ponavljanje dana ali ipak sa svojim twistom koji je brutalno dobar, svako daljnje pisanje može voditi do spojlera a to bi stvarno bilo šteta jer je film genijalan. Neznan kako san tek sad ga pogleda slucajno mi uletilo ovamo di skidam i bome dobro da je...

OdgovoriCitiraj
K.
 K.
1120 XP-a
Rank: 7
Objave: 988
11. rujna 2019. 22:56  
Objavio/la: @solid-snake

I Kojima je nedavno izjavio ako se ne varam da mu je Parasite najbolji film ove godine.

Kapelici i Kojimi pridruži i mene. Kapelica, Kojima, K., Koreja . . . Slovo K je slovo godine, ma što god drugi rekli.

Parasite je *moj* daleko najdraži film ove godine, a pogledao sam Once Upon a Time In Hollywood, i ovo je ono što mislim o njemu:

(Upravo ste pročitali moje recenzije za oba filma.)

Uz ta dva dodajem i Midsommar na listu tri najbolja filma ove godine (zasad).

Pogledao sam i novi IT sinoć. Film je uzbudljiv kao odlazak u kazalište lutaka s curom kojoj je to prvi susret s kazalištem u životu uopće, što je tjera da se prilikom svakog novog čina okrene prema tebi, prijedorno te pogleda i kaže ti: "Skoncentriraj se", "Ovo je odlično." Nerijetko ti ugnijezdi i lakat pod bubrege. Kad je pitaš: "Zašto to radiš?", ona kaže: "Radim šta?"

Prvi IT je samo duplo bolji od drugog IT-a, dok je sama IT knjiga bolja samo trideset puta od oba IT filma.

Ne sjećam se kad sam se ovako izdeprimirao zbog odlaska u kino. Gledanje drugog IT-a je kao plaćanje nekom tko ne zna kako vrijeđati da te vrijeđa skoro tri sata.

"Zašto uopće platiti nekome da te vrijeđa?", pitate se. Upravo ste recenzirali IT: Chapter Two.

Stephen King se okreće na parama

Ova tema je mijenjana prije prije 2 mjeseca 2 times od K.

Kapelica se sviđa
OdgovoriCitiraj
Kapelica
297 XP-a
17. rujna 2019. 22:29  

Haha K., dojmovi su ti prejaki. Tekst duhovit a informira sasvim dovoljno. Piši i dalje, malo češće ako može 😂

The Scoundrels (2018) - 6/10

Tajvanski akcijski triler s nešto humora, na tragu filmova Jackieja Chana, no atmosferom sličniji korejskim neo-noirima. Nije preozbiljan, niti posebno duhovit, tako da pada u tu neku nelagodnu sredinu i često gubi napetost, iako je dinamičan cijelo vrijeme. Jedan OK primjer azijskog krimića kojem fali malo više zanimljivijeg sadržaja za veću ocjenu.

Birds of Passage (2018) - 7/10

Fina kolumbijska krimi-drama s jakim arthouse karakteristikama. Neće se dopasti svima, ali mnoge je oduševila, čak je dobivala epitete poput domorodačkog Godfathera. Osobno mi je film bio malo preležeran, distanciran, no svejedno se isplatilo gledati. Svakako bacite oko ako želite alternativu Narcosu i drugim modernim krimićima iz tog podneblja.

Ova tema je mijenjana prije prije 2 mjeseca od Kapelica

OdgovoriCitiraj
Zero
 Zero
5700 XP-a
Rank: 15
Objave: 5908
22. rujna 2019. 15:40  

Spider Man: Far From Home - 7/10

Prvim Spideyjem sam bio oduševljen, dok je ovaj baš onako "passable". I dalje je velik naglasak na Parkera kao tinejdžera, samo što po meni ipak humor u ovom nastavku puno manje drži vodu. Jake kao Mysterio je vrlo dobar, pa iako su išli na obrat i ekspoziciju negativca u stilu Ironmana 3, ne mogu se oteti dojmu kako mu je karakterizacija manjkava , dok je priča sveukupno klišejasta. Film je morao ponuditi nešto više, ovako se već sada ne ističe, kako će tek nakon par godina? Od svega mi je zapravo bila najzanimljivija kratka najava nastavka nakon creditsa. Vidjeti opet J.K. Simmonsa u ulozi Jonaha Jamesa je zapravo prejebeno.

OdgovoriCitiraj
Brijac
3215 XP-a
23. rujna 2019. 0:31  

Ad Astra - 7/10 - https://www.imdb.com/title/tt2935510/

Gledao jučer u kinu i nije loš. Nije sad nešto posebno niti mi je dobar kao npr. The Martian, ali može se pogledati. Brad Pitt odlično odglumio. Priča je zanimljiva. Radi se o budućnosti i razvijenoj industriji u svemiru, no ipak sam nekog osjećaja da se ovo moglo bolje napisati. Uglavnom, nisam razočaran jer volim filmove koji se događaju u svemiru pa ako isto volite, možete pogledati, a ako niste baš neki ljubitelj takvih filmova, slobodno preskočite.

Kapelica se sviđa
OdgovoriCitiraj
Kapelica
297 XP-a
26. rujna 2019. 10:29  

Midsommar (2019) - 7/10

Solidan film, kao neka moderna verzija The Wicker Mana. Slično kao i Hereditary, pokreće ga obiteljska tragedija, no kasnije zaokreće u sasvim drugi smjer što se horor elementa tiče. Iako Ari Aster ekspertno režira, naglašavajući polagani buildup prema klimaktičnom završetku, ovdje je previše nebitnih likova i stereotipa (u odnosu na usku obiteljsku dinamiku iz Hereditaryja) da bi film bio onako efektan. Između ostalog, i poganski kult u centru radnje je mogao biti bolje razrađen. Sve je na mjestu vizualno, ali se moglo još malo pojasniti neke detalje koji se čine bizarni samo reda radi. Bez obzira na nedostatke, ovo je bolje nego mnoštvo horora slične tematike, ali je korak nazad u odnosu na Asterov debi.

OdgovoriCitiraj
Kikiller
550 XP-a
Rank: 5
Objave: 626
26. rujna 2019. 11:03  

Kapelica ajd molim te pošalji mi poruku, nešt te trebam.

OdgovoriCitiraj
Kapelica
297 XP-a
29. rujna 2019. 0:48  

In the Shadow of the Moon (2019) - 7/10

Netflixov SF triler o lovu detektiva na serijskog ubojicu kroz nekoliko desetljeća. Film ima dovoljno napetosti, twistova i zanimljivog razvoja priče da se iskupi za brojne klišeje. No mogao je biti doista sjajan samo da se manje spoticao na određene reciklirane elemente iz drugih filmova, bilo da se radi o SF ili detektivskom serial-killer žanru. Isplati se pogledati jer, unatoč problemima, nikad ne postaje zamoran, djelomice zahvaljujući fluidnom toku radnje koji će vas držati za ekranom.

OdgovoriCitiraj
WooddieBone
3024 XP-a
Rank: 11
Objave: 3296
29. rujna 2019. 12:04  

Mene Ad Astra oduševila.

Jako jednostavan film sa jako jednostavnom radnjom, ali izaziva u meni isti filing kao Blade Runner.

Dosta je spor pa neće sjesti svima, ali ako već imate u glavi pitanja koja film istražuje, jako će vam se svidjeti.

Vizuali su apsolutno vrhunski odrađeni. Jako puno efekata je praktično, bar se čini praktično, a to sve govori. Scene u svemiru djeluju kao da su snimane na lokaciji pravom kamerom.

Sami world building je u pozadini iako odaje dojam kao da je u njega utučena ogromna količina vremena. Sci-fi element je ovdje podkrepljen stvarnim tehnologijama i potencijalnim razvojem ljudske vrste, ali film nikad ne prebacuje fokus na to (a la Martian) nego je to sve kulisa za puno intimniju i 100% ljudsku predstavu u kojoj je velikim djelom Brad Pitt jedini glumac na pozornici.

Jedina zamjerka možda bi bila to da se velikim imenima koja su u glumačkoj postavi, stvarno ne daje puno da pokažu majstorsku glumu.

Opet, svi su briljirali od Donalda Sutherlanda, preko Ruth Negge koja mi je draga još od Misfitsa, a gledam ju sad u Preacheru do Natashe Lyonne (Russian Doll) koja u to malo vremena koje dobiva, svojom karizmom pojede sve na ekranu i daje filmu baš taj dojam kao da se događa u stvarnoj budućosti koja je nastanjena sa jednako zanimljivim personama kao i stvarni svijet.

U biti i ta mala zamjerka koju imam, gotovo da ide filmu u prilog.

Nisam pratio baš mišljenja ljudi oko filma, ali nadam se da će film bar u sci-fi žanru doseći status kakav zaslužuje, a Pittu je ovo definitivno najjači kandidat za Oskara u prebogatoj karijeri. Ne bi se čudio da je ovo njegov Revenant pošto Di Caprija i Pitta stavljam u istu kategoriju vrhunskih glumaca koji jednostavno ne dobivaju nominacije i nagrade jer su previše vizualno atraktivni pa im gluma pada u drugi plan.

OdgovoriCitiraj
Zero
 Zero
5700 XP-a
Rank: 15
Objave: 5908
30. rujna 2019. 15:09  

The Dead Don´t Die - 4/10

Inače sam u stanju pogledati krinđ horore, ali ovo je već nova razina. Još jedan dokaz da nije dovoljno ubaciti par zvijezda da bi dobili dobar film. K tome ovdje nema čak niti konkretnog završetka, film naprasno završi, lol.

Midsommar - 6,5/10

Kudikamo bolji horor od prethodnog, makar s već prožvakanom temom dolaska par ljudi/tinejdžera u kultističko naselje s čudnim običajima.

Doom Annihilation (2019) - 5/10

Koliko vidim, film je procurio na torrente i prije nego je službeno izašao. Događa li se to inače s filmovima koji imaju neki renome? Mislim da svi znamo odgovor. Mutno mi je ostalo u sjećanju, ali Doom film iz 2005 s Rockom isto nije briljirao, što je blago rečeno. Ovaj nastavlja tradiciju, ali može se reći da je gledljiv većinu vremena, vjerojatno najviše fanovima. Samo da dodam da film ima puno više poveznica s Doomom 3 nego s ovim novim, ako ikoga zanima.

OdgovoriCitiraj
EscoBan
771 XP-a
Rank: 6
Član: prije 2 godine
Objave: 235
2. listopada 2019. 21:59  

Kupujte karte idite gledat Joker, prezadovoljan sam sa filmom napokon opet  comic film  u kojem nemas osijecaj da gledas  CBM ! Sve pohvale treba nam vise ovakvi filmova 👌👌

Solid Snake se sviđa
OdgovoriCitiraj
Solid Snake
4178 XP-a
Rank: 13
Objave: 9909
2. listopada 2019. 22:21  

@escoban

Takodjer sve najbolje moguce preporuke, fantastican film.

OdgovoriCitiraj
Brijac
3215 XP-a
3. listopada 2019. 2:41  

Također pohvala za Jokera. 8/10 od mene. Stvarno sam uživao 2h. Film ima i glavu i rep. Neobična, no jako dobra i zanimljiva Joker priča. Joaquin fenomenalan i iako se comic book filmovi preskaču kod dodjele oskara, mislim da će on za ovo definitivno pokupiti nominaciju.

OdgovoriCitiraj
Shooter
1172 XP-a
Objave: 2681
12. listopada 2019. 23:48  

Joker - osim možda pomalo neuvjerljivih reakcija/ponašanja nekih likova, poprilično sam zadovoljan filmom. Pogotovo krajem. Joaquin zaslužuje bar nominaciju za Oscara, a treba pohvalit i fotografiju i muziku u filmu. Preporuka.

OdgovoriCitiraj
Tuhy
 Tuhy
2115 XP-a
Rank: 10
Objave: 2414
13. listopada 2019. 1:16  

Nas 8 je gledalo, pola njih umiralo od dosade, pola nas bilo prikovano za ekran. 

Težak i spor film, baš treba bit u "modu" za tak nešto. Sumnjam da ću ga gledat i drugi put (bar ne cijelog), ali ovakav performans Joaquina i ovakav build up lika je briljantan. 

Nije posve moj tip filma, ali negirat kvalitetu bi bilo suludo. 

OdgovoriCitiraj
Kapelica
297 XP-a
14. listopada 2019. 1:44  

El Camino: A Breaking Bad Movie (2019) - 7/10

Zadovoljavajuć završetak fenomenalne serije, u mnogočemu jako dobar, ali i donekle nepotreban. Bar meni takav djeluje, vjerojatno zato jer se serija adekvatno završila i nisam priželjkivao vidjeti što se dalje dogodilo. Sadrži nekoliko prilično napetih scena, dovoljno sadržaja da vas drži za ekranom te vizualno sličan dojam kao i serija tako da sumnjam da će biti puno razočaranih u film. Isplati se pogledati, osobito za one najveće fanove serije.

The Gangster, the Cop, the Devil (2019) - 8/10

Uz Bongov odlični Parasite, na Cannesu se ove godine pojavio još jedan jako zabavan korejski film. U ovom slučaju radi se o akcijskom trileru u kojem neobuzdani murjak i mafijaški boss udruže snage u lovu na psihopata. Tip filma koji je prepun crnog humora, razbijačine, jurnjave, dobrog starog detektivskog posla i to sve u svrhu zabave. Nisam očekivao biti ovako zadovoljan jer premisa nije obećavala više od generičnog krimića, no srećom, bio sam u krivu. Uz sve pozitivne strane, dodajte im još i kinematografiju koja je čisti eye candy. Vrijedi napomenuti da je Stallone već otkupio prava i snima remake, ali radije pogledajte oriđiđi jer znamo kakvi su današnji remakeovi...

Sweetheart (2019) - 7/10

Ako ste ikad priželjkivali horor verziju Cast Awayja, želja vam je uslišena. To jest, ako možete prihvatiti indie kredencijale i sve pozitivne i negativne strane koje idu uz manji budžet. Na trenutke prilično jeziv film koji, za pohvalu, ne pokušava biti više od napete survival priče i zbog toga i uspijeva. Zaslužuje više pažnje IMO.

Dying to Survive (2018) - 8/10

Kineska socijalna drama inspirirana stvarnim slučajem, bavi se likom dilera koji nabavlja lijekove za leukemiju iz Indije po jeftinijoj cijeni od službenih i time spašava živote siromašnijih bolesnika. Iako ima i boljih komedija/drama, koje vještije balansiraju srcedrapajuće scene sa humorom, nema ih puno koje su imale utjecaj na stvarni život i temu obradile s ovako toplim pristupom. Naravno, nemoguće je potpuno izbjeći tragediju kada je u pitanju rak pa ju film nastoji donekle ublažiti komičnim scenama, što ga čini pristupačnijim široj publici i definitivno vrijednim preporuke. Ne obavezne, jer se ne radi o kakvom remek djelu, no sumnjam da će ikome biti žao ako pogleda film.

Ova tema je mijenjana prije prije 1 mjesec 3 times od Kapelica

OdgovoriCitiraj
Kapelica
297 XP-a
23. listopada 2019. 23:51  

Joker (2019) - 8/10

Upravo se vraćam iz kina, vrlo zadovoljan filmom. Kao netko tko ne voli baš superheroje, mogu reć da se ovdje nalazi dovoljno mračnog dramskog materijala za one koji vole neo-noire sa naglaskom na psihologiju; štoviše, upravo za njih je ovo i najviše preporučljivo. Jednostavno je takav ton i stil filma, osobito zahvaljujući Phoenixovom odličnom performansu, a neke scene imaju spori buildup prema onome što se može samo nazvati momentalnim šokom za osjetila; kao kino iskustvo, film uopće ne razočarava. Izuzev nedostatka suptilnosti i nekih malo isforsiranih trenutaka, ne mogu nabrojiti puno nedostataka, te ga mogu samo preporučit onima željnog friškog materijala u superherojskom žanru.

OdgovoriCitiraj
Kapelica
297 XP-a
1. studenoga 2019. 22:29  

The Dead Center (2018) - 7/10

Prilično dobar horor o psihijatru koji se počne skrbiti za ponovno oživjelog čovjeka koji tvrdi da je donio nešto sa sobom iz svijeta mrtvih. To bi bukvalno bila premisa filma koji nikad ne komplicira stvari nego intrigira jezivim horor elementima i pogledom na situaciju iz perspektive dvoje ljudi (psihijatra i jednog bolničara) prije nego dobijete širu sliku o događajima tijekom finala. Moram priznat da mi se dopala atmosfera i općenito stil filma; jasno je da se nije radilo sa skupim buďžetom, ali nije bio ni potreban kad se sve uzme u obzir. Svakako preporuka ako volite indie horore.

OdgovoriCitiraj
Shooter
1172 XP-a
4. studenoga 2019. 10:18  

The Shining - prvo gledanje u pipremi za Doctor Sleep, nije mi baš diglo mišljenje o Kubricku. Ok film u stvaranju napetosti i zadržavanju interesa, ali puno mi se toga i ne sviđa, počevši od Nicholsonove prenaglašene glume, slabe karakterizacije likova, pretjerane muzike, i ka šta mi je to obično slučaj s Kubrickovim filmovima, nisam siguran za poantu filma. Po onom šta sam pročita po internetu o razlikama između knjige i filma, čini mi se ka da bi mi knjiga puno bolje legla.

OdgovoriCitiraj
Shooter
1172 XP-a
17. studenoga 2019. 18:16  

Searching - triler koji se cili odvija na ekranu računala/mobitela. Interesantan, pametno snimljen, napet s nekoliko neočekivanih twistova. Preporuka.

OdgovoriCitiraj
Stranica 206 / 207