Završna sezona | Game of Thrones (HBO) | Spoileri dozvoljeni  

Stranica 4 / 9

tajger
Bronze member
0 fcoina
Član: prije 4 godine
04/05/2019 2:52 pm  

!!U SLJEDEĆEM POSTU NALAZE SE SPOILERI ZA ZAVRŠNU SEZONU GAME OF THRONESA!!

Sve se bojim da će Martin jednom tijekom 2020-tih kad napokon izda Winds of Winter i možda do kraja tog desetljeća i A Dream of Spring odlučiti da serijalu nije dovoljno 7 knjiga i da počinje raditi na 8. knjizi koja će se, pretpostavljam, zvati Fools' Summer i možda bude još par knjiga jer, eto, agonija ne smije prestati.

Post je mijenjan prije prije 4 mjeseca od FicoLegend

OdgovoriCitiraj
Zero
 Zero
Platinum member
43 fcoina
04/05/2019 3:15 pm  

Čitao sam nedavno na netu članak o ovoj zadnjoj epizodi i radila se povlaka sa problemima koje je ima Full Metal Alchemist (anime) i Full Metal Alchemist: Brotherhood. Naime, Brotherhood je izašao kasnije kada je originalna manga, koja je ujedno i služila za predložak - završena. Zbog toga je prvi FMA bio ujedno i različit u odnosu na sva događanja u mangi, kao što je imao i različit kraj. Jednom riječju, bio je adapatacija koja je bitnije odudarala od predloška u odnosu na FMA:B, ali ne može se uopće reći kako se radilo o lošem ostvarenju.

I teško se oteti dojamu da od sličnog sindrom ne boluje i GOT, uzevši u obzir da književni serijal nije dovršen. Ako epizoda nije u duhu serije, što možda bude slučaj i s konačnim završetkom, je li opravdano za pretpostaviti da u nekoj budućnosti (prije filmova i prequel serije o kojoj se šuška) dobijemo i novu, koja će biti dosljednija predlošku?

Ne znam, meni ni to ne zvuči toliko nevjerojatnim, posebice ako se uzme u obzir popularnost serije. Na stranu to, očekujem mnogo od zadnje 3 epizode. U konačnici teško da završetak jednog putovanja može bitno poremetiti dojam o onom čitavom.

OdgovoriCitiraj
Brijac
Silver member
22 fcoina
05/05/2019 9:14 pm  

Nešto je leakalo u vezi 4. epizode pa se pazite spoilera.

Neki su valjda već i pogledali i review-ovi i ocjene za 4. epizodu su užasni.

FicoLegend i Greyback se sviđa
OdgovoriCitiraj
Tzereen
Član
2 fcoina
05/05/2019 9:59 pm  

Da, vidim da je za sad 7,4 ocjena, što je za GoT ravno katastrofi. 🙁

Ajde, nadam se da meni neće bit užas.

OdgovoriCitiraj
ThaUrban
Silver member
8 fcoina
05/05/2019 10:19 pm  

Urlanje na sve nove fotke, ali na ovu sam se mrtvo izvrišto

?_nc_cat=1&_nc_ht=scontent.fzag4-1.fna&oh=368ef2619936b65873121a962c8cde0c&oe=5D2F55F7

@FicoLegend

Daj uredi molim te. 🤬 

Post je mijenjan prije prije 4 mjeseca od ThaUrban

OdgovoriCitiraj
WooddieBone
Silver member
52 fcoina
05/05/2019 10:26 pm  

Samo jedna zamolba:

NEMOJTE SPOILAT EPIZODU PRIJE NEGO SLUŽBENO IZAĐE!

Post je mijenjan prije prije 4 mjeseca 3 times od WooddieBone

OdgovoriCitiraj
FicoLegend
Član Moderator
37 fcoina
05/05/2019 10:29 pm  

Objavio/la: FicoLegend

1. PRAVILO

Naime, kako se objave pojavljuju na zidu NOVI POSTOVI, molio bih da kod formatiranja napravite sljedeće: kopirajte sljedeći tekst prije nego što napišete nešto kako bi se prikrio tekst na zidu.

Nakon toga ostavite dva reda praznog prostora te zatim pišite.

2. PRAVILO

Pisanje o bilo kakvim leakovima prije emitiranja same epizode strogo je zabranjeno.

Nema potrebe za spojlanjem jer će se bilo kakvo spojlanje nagraditi tromjesečnim hlađenjem. Ovim putem bih podsjetio da se držite tog prvog pravila jer unatoč tome što se više puta upozoravalo, nekima je i dalje problem kopirati tu rečenicu radi poštovanja prema onima koji još nisu pogledali. Ukoliko se to nastavi, postovi će se brisati, a korisnici bannati.

Loše ocjene nemojte shvaćati ozbiljno, isto kao i odlične ocjene prije samog emitiranja. Događa se očekivani review bombing kao što se događalo i davanje desetki 24 sata prije emitiranja prethodnih epizoda. Ljudi su bedasti.

Greyback se sviđa
OdgovoriCitiraj
Tuhy
 Tuhy
Silver member
6 fcoina
06/05/2019 1:30 am  

!!U SLJEDEĆEM POSTU NALAZE SE SPOILERI ZA ZAVRŠNU SEZONU GAME OF THRONESA

Pas ti milu mater, naletio na brutalan gif spoiler na fejsu u komentarima nevezano za Got.

Jebemti prokletu stoku od ljudi... Gamad mrtva. 

Epizoda je već iscurila, izbjegavajte net,, pogotovo komentare na bilo što. 

Nevezano za (meni) razočaravajuću 3. epizodu, i dalje očekujem puno od ovog što je preostalo. Vjerujem da će se "iskupiti" za ovo dosad. Sudeći po gifu kojeg sam vidio, itekak budu. 

OdgovoriCitiraj
WooddieBone
Silver member
52 fcoina
06/05/2019 7:37 am  

Pogledao upravo.

Neće se svima svidjet. Ne znam kaj da mislim, al još uvjek držim mišljenje da treba završit sve da bi mogao sudit.

OdgovoriCitiraj
Herc
 Herc
Bronze member
0 fcoina
Član: prije 2 godine
06/05/2019 12:46 pm  

Ne znam... Uprvo to što je Wooddie rekao...

Ugl...

OdgovoriCitiraj
ThaUrban
Silver member
8 fcoina
06/05/2019 6:14 pm  

Meni je epizoda bomba, opet su me zatekli smrću Rhaegala. Još uvijek se nadam da će Gendry i Arya nakon rata biti zajedno.

OdgovoriCitiraj
Tuhy
 Tuhy
Silver member
6 fcoina
06/05/2019 8:38 pm  

I meni je ovo bilo i više nego dobro, pogotovo taj drugi dio epizode.

I prvi dio ima svojih trenutaka, općenito mi je ovo ponajbolja epizoda ove sezone.

Rhaegal je čisti šok, bila bi i Missandei, da nisam vidio prokleti spoiler noćas. Ali opet premoćna scena, sa njenim "Dracarys" na kraju.

Nadam se Dany-inom konačnom slomu, Tyrionovi i Varysovi razgovori, te njeno ponašanje vode prema tome, a ove dvije smrti će ju samo stavit u full rage mod.

OdgovoriCitiraj
The Night is Dark and Full of Terrors
Silver member
6 fcoina
06/05/2019 8:52 pm  

Meni je bila dobra epizoda, prvi dio se poceo malo rastezat, ali spletke u drugoj polovici i sokantna Rhaegalova smrt te sam kraj su mi bili dobri. Morao sam premotat unazad kad ga je strijela pogodila jer nisam mogao vjerovat scena je slicila na onu kad su prvi put dosli u Dragonstone i samo odjedanput pam. 

OdgovoriCitiraj
EscoBan
Bronze member
6 fcoina
06/05/2019 9:04 pm  

Prije gledanja , sam se pripao ocijene na IMDB-u 7,6 mislim da je bila ( sta je za GOT katastrofa) , ali ipak je to samo rage ljudi koji se nastavlja od 3. Epizode 

poprilicno zadovoljan sa epizodom opet malo politike i price , samo mi malo glupo kako se flota odjednom stvorila i snipeala zmaja EZ . Toliko su pricali o WW i Zmajevima koliko su opasni nakraju su freekill 🙂 Drogon triba neki armor u sljedecim epizodama samo se nadam da nece bit plot

OdgovoriCitiraj
Brijac
Silver member
22 fcoina
06/05/2019 9:11 pm  

Nije mi ni ova epizoda nešto sjela. Samo tako su skinuli zmaja. Što su ovi mislili, da Eurona više nema? Da mogu samo tamo plovit morem?

Ispada da samo Cersei i Euron rade sve što bi normalni ljudi radili po logici, a ovi na drugoj strani su glupi ko kurac. Prvo su glupi po bitci s NK-om, a drugo jer imaju (imali) dva zmaja i ovih ih rastavljaju komadić po komadić, a postoji valjda 100 dobrih načina da poraze Cersei sa zmajevima.

Jako loše odrađeno da sve vuče na lošu stranu (Cersei-inu) s time da se ove dobre napravi priglupima i sad samo čekam da se to okrene i da odjednom ovi “dobri” počnu pobjeđivat jer eto tako bi trebalo završit.

Nevjerojatno koliko su usrali tako dobru seriju.

Post je mijenjan prije prije 3 mjeseca 2 times od Brijac

OdgovoriCitiraj
Heat
 Heat
Silver member
5 fcoina
06/05/2019 9:14 pm  

Cersei stronk!!!!

OdgovoriCitiraj
Tuhy
 Tuhy
Silver member
6 fcoina
06/05/2019 10:11 pm  

Pogledal još jednom, pročital Flippov tekst o zadnje 2 epizode i slažem se sa svime.

Koliko god da su mi scene sa Rhaegalom i Missandei sjele radi samog šoka, toliko nit nema apsolutno nikakvog smisla da Dany ne vidi flotu iz zraka, Euron ih ne poubija sve nego na neki način zarobi samo Missandei, a puno važnije likove ostavi da se izvuku, a još veća je glupost da Cersei neda poubijati Dany, Tyriona i njenu skupinicu, nek se zadovolji time da smakne Missandei i da se svi probadaju pogledima.

Efentne scene, ali bez ikakve logike, kao i prelaženje takvih ogromnih razdaljina u par minuta serije (oke, na to smo se navikli).

Sam writing je stvarno jako loš.

OdgovoriCitiraj
FicoLegend
Član Moderator
37 fcoina
07/05/2019 12:29 am  

Objavio/la: Brijac

Nije mi ni ova epizoda nešto sjela. Samo tako su skinuli zmaja. Što su ovi mislili, da Eurona više nema? Da mogu samo tamo plovit morem?

Ispada da samo Cersei i Euron rade sve što bi normalni ljudi radili po logici, a ovi na drugoj strani su glupi ko kurac. Prvo su glupi po bitci s NK-om, a drugo jer imaju (imali) dva zmaja i ovih ih rastavljaju komadić po komadić, a postoji valjda 100 dobrih načina da poraze Cersei sa zmajevima.

Jako loše odrađeno da sve vuče na lošu stranu (Cersei-inu) s time da se ove dobre napravi priglupima i sad samo čekam da se to okrene i da odjednom ovi “dobri” počnu pobjeđivat jer eto tako bi trebalo završit.

Nevjerojatno koliko su usrali tako dobru seriju.

Pazi sad ovo.

5:50
Daenerys je doslovno zaboravila na Eurona. Znam da su mnogi kritizirali pisanje prošle sezone, ali ovo... Ovo je šokantan pad kvalitete.

OdgovoriCitiraj
Brijac
Silver member
22 fcoina
07/05/2019 12:47 am  

Omg, kako su ovi ljudi uopće uspjeli snimit tako dobre prijašnje sezone meni nije jasno.

OdgovoriCitiraj
fatamorgana
Silver member
0 fcoina
07/05/2019 1:18 am  

Baš ga serete, treca mi epizoda nije sjela ali ova je baš odrađena dobro. Šta bi sad trebao gledat njihove putovanje na moru dvije epizode da bi vam odgovarao vremenski tok. U hobbitima s jednom strijelom laserski navođeno na ramenima klinca pogađa zmaja baš tamo di mu fali ljuska i to je svima super. Nisu zaboravili na flotu samo nisu očekivali ove Škorpion samostrele ili kako ih već zovu. Mislim da baš lijepo vodi k tome da Denerys prolupa. Pa ovo je fantasy ako želite realnost gledajte krv nije voda. 

The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible.

https://www.football-evolution.net/

OdgovoriCitiraj
FicoLegend
Član Moderator
37 fcoina
07/05/2019 1:36 am  

1. Apsolutno nitko ne prigovara na putovanje. Prigovor da je serija užurbana je temeljena na prenaglim promjenama u karakteru likova koji donose odluke nekarakteristične za njih. Usudim se to reći jer većinu tih likova pratimo 7 i pol sezona.

2. Game of Thrones nije ni Hobbit ni Lord of the Rings i postoji ogromna razlika između Tolkienovog i Martinovog svijeta. To što je smješteno u svijet fantastike ne znači da smije kršiti logiku vlastitog svijeta, nešto što svjesno rade posljednje dvije epizode. Pogledaj prethodne važne događaje, svaki su sa sobom vukli određenu posljedicu. Svaka loša odluka, svaka glupa odluka, sve je to koštalo nešto. Ta cijena se ne plaća u zadnje dvije epizode jer se likovi vade iz nemogućih situacija.

3. Da, zaboravili su. Kako znam? Gornji video nosi podnaslov Inside, u njemu scenaristi David Benioff i D.B. Weiss pričaju o procesu izrade epizode i doslovno oko 5:50 govore da je Daenerys "kind of forgot about the Iron Fleet", ako dolazi od samih scenarista, vjerujem da to puno govori.

4. Ako možeš nama govoriti da idemo gledati Krv nije voda, onda komotno bi mi koji prigovaramo svima ostalima mogli reći da idu gledati Fast & Furious ako je ovo ono što žele. Jer to Game of Thrones nije.

Nadam se da ne misliš da te napadam, samo smatram da ako govoriš drugima da seru, da onda barem pročitaš argumente koji stoje iza kritika pa da fino raspravimo. Zato i postoji tema. 🙂

OdgovoriCitiraj
WooddieBone
Silver member
52 fcoina
07/05/2019 4:56 am  

Pa kaj je čudno tu?

Zaboravim dnevno hrpu jako bitnih stvari.

Realnije nego da se sjetila zapravo.

Post je mijenjan prije prije 3 mjeseca od WooddieBone

OdgovoriCitiraj
fatamorgana
Silver member
0 fcoina
07/05/2019 8:59 am  

@Ficolegend

Naravno da ne mislim da me napadaš nisam ni ja vas kad sam napisao da "serete" u mojoj glavi je to zvučalo drukčije više ono prijateljski "kaj sad sereš" ali mogu razumijet da se to drukčije interpretiralo pa ako s netko našao uvrijeđenim ja se ispričavam.

E sad s jučerašnjom epizodom ostale su samo tri do kraja s obzirom da po mom mišljenju sve vodi k tome da će Denerys prolupat i normalno da će neke stvari biti ubrzane odnosno njena promjena u karakteru. 

Po meni i nije toliko ubrzano jer bilo je par detalja koji tome pridonose osim zadnje scene i njenog luđačkog bijesnog pogleda, npr. Sansa joj je predložila da odmori vojsku nije htjela,Varys joj je predložio da ne napada jer će biti mnogo civilnih žrtava nije htjela, znači sve što ju je prije krasilo sad više ne postoji. Vidi se da kako je kraj sve bliži želi što prije to riješit jer je zasljepljena prijestoljem i što ono donosi, uostalom i sama je rekla da je to njena sudbina. Jest da je to sve bilo u jednoj epizodi ali nema se vremena tako da morate to uzeti u obzir.

"kind of forgot about the Iron Fleet" uopće ne znači da je doslovno zaboravila na flotu kako si napisao, više kako je woodie rekao da je smetnula s uma zbog ovog što sam gore napisao da se želi što prije dočepati prijestolja i da je zasljepljena njime. Na sastanku su spomnuli Euronu flotu tako da znaju da je tamo, jbg mislili su se ušetat sa vojskom i zmajevima ali  zaboravili su na samostrele iako su već bili u jednoj bitki kad je Bronn spasio Jamie iz onog jezera ili rijeke ali tamo je sve spalila tako da i nisu došli puno do izražaja pa je logično da su ih "smetnuli s uma"

Serija se bliži kraju ima nelogičnosti jer nema se vremena i to je glavni razlog, zašto su tako odlučili ne znam bilo je prostora za malo više epizoda, ali zato je meni epizoda odlično odrađena jer ipak su sve uspjeli ugurati da liči na nešto. 

Post je mijenjan prije prije 3 mjeseca od fatamorgana

The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible.

https://www.football-evolution.net/

OdgovoriCitiraj
Shtiri
Bronze member
0 fcoina
07/05/2019 11:38 am  

Dany ne radi ništa nekarakteristično, ona je megaglupa još od početka serijala. Highlight je imala kad je oslobodila robove u trećoj knjizi (treća i četvrta sezona), nakon toga je sve iritantnija i gluplja.

Realno, Jon je isto idiot, al to je samo zato jer je papučar i mamlaz. Nadam se Tyrionu i Sansi na prestolju.

Inače skroz dobra epizoda, unatoč razvučenoj prvoj polovici. Puno bolja od prethodne tri. 

Waddup sa Jaimejem tho?

Post je mijenjan prije prije 3 mjeseca 2 times od Shtiri

Kad će nova soulsborne igra, dosadno je.

OdgovoriCitiraj
Solid Snake
Platinum member
5 fcoina
07/05/2019 11:41 am  

Da ponovimo sve što se dogodilo otkako je Dany stigla u Westeros s najvećom vojskom koju je svijet ikada vidio:

-Po savjetu Tyriona, Dany izbjegava napad na King's Landing i umjesto toga šalje Tyrells, Unsullied i Greyjoy/Martell flotu na neku vrstu pincer manevra oko Westerosa. Flota Greyjoy/Martell je gotovo odmah napadnuta i uništena od strane Eurona i njegove magične flote. Dany izgubi veliki komad svoje vojske preko noći.
-Unsullied napadne i osvoji Casterly Rock samo da bi bio opkoljen Euronovom magičnom flotom koja je sada opremljena teleporterima i stigla je na suprotnu stranu kontinenta.
-Vojska Tyrell je potpuno uništena nakon što je Cersei, luda žena bez političke ili vojne potpore, na neki način uvjerila Randylla Tarlya i vjerojatno ostatak Reacha da podrži njezinu slabu tvrdnju i zbaci njihove gospodare. Dany gubi još jedan veliki komad svoje vojske gotovo preko noći
-Dany uništava veliki dio vojske Lannistera dok se vraćaju u King's Landing. Randyll Tarly, koji se jednom borio za njenog oca protiv uzurpatora, neobjašnjivo je optužuje da je strana kurva i odbija saviti koljeno, preferirajući da umre u službi ženi koja mu je u osnovi ponudila ništa (Cersei)
-Jon Snow obavještava Danya da vojska magičnih zombija iza Zida prijeti svim životima u Westerosu. Ona inzistira na tome da King's Landing bolje učvrsti svoj položaj u slučaju invazije tih zombija, ali Jon ustraje da je prijetnja tako trenutna i toliko opasna da se s njom treba nositi upravo sada. Dany dopušta Jonu da rudari dragonglass, iako je otvoreno odbio saviti koljeno i odbio priznati njezin autoritet. Jon kreće na sjever na bizarni plan da uhvati jednog od tih zombija i pokaže ga Cerseiju. Dany odluči otići mu pomoći i nastaviti gubiti tako što ostane bez Viseriona i jedan veliki plus za Noćnog kralja
-Nešto napokon ide u njenu korist jer Jon pristaje saviti koljeno. Noćni kralj spalio je zid s Viserionom, zmajem koji nikada ne bi imao da Dany nikad nije pomogla Jonu. White walkers napadaju Westeros
-Dany pristaje zadržati svoju vojsku u Winterfellu kako bi pomogla u borbi protiv White Walkera (koji su ovdje samo zato što je prethodno pomogla Jonu). Jon ju obavještava da su njegova magična braća (Sam i Bran) magičnim putem otkrili da je on pravi nasljednik Željeznog prijestolja; on nema stvarnih dokaza za tu činjenicu. Dany ionako pristaje ostati. Ona je pretrpjela velike gubitke, izgubila je Dothrake i veći dio njezinih Unsullieda, kao i Joraha.
-Nakon bitke, Starkovi odbijaju podržati Jonove uvjete s Danyjem iako je izgubila ogromnu količinu svoje vojske u pokušaju da im pomogne. Jon nastavlja s glupostima o svojoj nedokazivoj tvrdnji o prijestolju i bez ikakvog razloga, obavještava svoje otvoreno izdajničke sestre o svom rođenju
-Dok je letio za King's Landing, Rhaegal je ubijen od strane laserski vođenih raketa ispaljenih iz Euronove čarobne skrivene flote za teleportiranje. Missandei je zarobljena i potom pogubljena (koja je btw. mogla samo ako ništa povući za sobom Cersei u smrt)

U osnovi, problem s mnogim stvarima koje se događaju u ovoj emisiji je da su D&D krajnje prestrašeni ljudima koji predviđaju događaje prije nego što se dogode. Uvjerili su se da je znak dobrog pisca sposobnost da iznenadi svoju publiku, te je stoga bilo kakvo nagovjestanje ili nagovještaj budućih događanja što se tiče plota opasno jer riskira iznenađenje. Oni vjeruju da ako publika može točno predvidjeti kamo ide priča, oni su propali kao pisci. Dakle, svaki put kad D&D imaju određenu krajnju točku koju trebaju postići u priči, oni uvijek uzimaju put koji uključuje najmanje predviđanje ili objašnjenje unaprijed, tako da mogu izvući "twist" iz svoje guzice. Neki primjeri:

-Moramo stići do krajnje točke gdje Littlefinger pomaže Jonu i Sansi da ponovno preuzmu Winterfell. Mogli bismo to ostvariti tako što će Sansa kontaktirati Littlefingera, reći mu da treba pomoć, gdje će se ona boriti se s odlukom da regrutira nekoga u koga više ne vjeruje, nekim jakim raspravama i sukobima između nje, Jona i Littlefingera i na kraju da Littlefinger pristane pomoći u borbi. Ili, mogli bismo samo da se Littlefinger nasumce pojavi u trenutku na kraju bitke kako bi "iznenadio" publiku otkrivajući da ga je Sansa kontaktirala van ekrana. Uzeli su potonju opciju

-Moramo dosegnuti krajnju točku u kojoj Night King dobije alate potrebne za uništenje Zida. Mogli bismo to postići postavljanjem čarobnog artefakta zvanog Horn of Joramun koji korisniku omogućuje uništenje Zida. O rogu je moglo biti razgovarano kroz više sezona, a njegov položaj da na kraju otkriju naši heroji. Oni raspravljaju i raspravljaju o rogu; neki likovi razumljivo ne vjeruju da postoji i ne žele riskirati svoj život tražeći ga. Dok ga pokušavaju povratiti, susreću se s White Walkerima. Bitka slijedi. Night King pobjeđuje, dobiva rog i koristi ga da uništi zid. Ili, mogli bismo imati neki komplikovani plan gdje se odlučuju da uhvate wighta kako bi pokušali uvjeriti Cersei da walkeri i Night King postoje i dok to rade, Night King dobija Viseriona i koristi ga da spali zid. Uzeli su potonju opciju

-Moramo doseći krajnju točku gdje su poraženi Night King i White walkersi. Mogli bismo provesti vrijeme postavljajući njihove motivacije, možda dovodeći do kraja gdje se situacija rješava prijateljskim putem ili bismo mogli imati ogroman rat koji se proteže u svijetu s ogromnim žrtvama koje na kraju rezultiraju smrću Night Kinga i white walkera. Ili bismo mogli lazy plot device gdje će ubijanjem Night Kinga ubiti i cijelu njegovu vojsku, a onda će ga Arya ubosti u svojem prvom sukobu u Winterfellu pa se cijeli plot oko white walkera i Night Kinga odmah sam od sebe rješava. Uzeli su potonju opciju

D&D uvijek će uzeti najbrži, most lazy i "iznenađujući" put iz radnje, umjesto da odvoje vrijeme za postavljanje stvari i rješavanje istih jer se toliko boje da će publika moći pogoditi što se događa. To je shock value for the sake of shock value. To je užasno pisanje.

Toliko o konzistentnosti.

Post je mijenjan prije prije 3 mjeseca 2 times od Solid Snake

Tuhy, Greyback i Frank se sviđa
OdgovoriCitiraj
Stranica 4 / 9