Što se trenutno igr...

[Istakni] Što se trenutno igra i što se zadnje odigralo?  

Stranica 142 / 144

Shooter
Silver member
17 fcoina
Član: prije 4 godine
01/05/2019 5:42 pm  

Grand Theft Auto V - na radiju ima Danger Zone, a ne svira u nekoj misiji s avionom. Igra 0/10

Inače da odma napomenem, jedine GTA igre koje sam priša su Vice City i San Andreas, pa će se sve eventualne usporedbe odnosit na njih. Primarno na San Andreas, s obzirom da ga se puno bolje sićam a i radi se o djelomično istoj lokaciji.

Prvo grafika. Ovo je, koliko znam, remaster (ili remake?) PS3 igre i za svoje vrime izgleda više nego dobro. Modeli likova, animacije, teksture, na ništa se ne mogu baš požalit. A Rockstar pogotovo dobro odradi noćni ambijent, ugledat svjetla grada u daljini na dolasku iz onog ruralnog dijela je stvarno jeben prizor. Ili letit u rozi sumrak, jednostavno se gušt vozit mapom. I ne samo šta grafički sve lipo izgleda, nego i jer sve djeluje živo. Radio stanice, internet i vijesti koje konstanto prenose događaje iz svita, uključujući tvoje akcije. Razne bolesno duge emisije na televiziji i filmovi u kinu. Promet na nebu, zemlji i moru, raznolikost između siromašnijih i bogatih kvartova, predgrađa i centra, ma općenito nevjerojatna količina detalja bome ostavlja dojam pravog grada. Razne aktivnosti, mini igre i sporedne misije ti davaju sasvim dovoljno stvari da te zabavi i pored glavne priče. Iako bi volija da su vratili i neke aktivnosti iz SA koje su mi bile zabavne, poput biljara, pokera ili plesanja. Više interijera u koje možeš uć isto ne bi bilo loše, ali i ovako je super. To je šta se tiče Los Santosa, onaj ruralni dio me malo razočara. Dobar dio te mape pari malo prazan i nema šarm koji su razna selca i gradići u San Andreasu imali. A i jednom kad sidneš u avion, skužiš da mapa i nije tako velika te da je možeš brzinski preletit. Naravno, ako mi je izbor između ogromne, poluprazne mape i manje ali ispunjenije i detaljnije, biram drugo bez razmišljanja.

Gameplay je zarazan. Samo napucavanje nije nešto wow, ali sasvim zadovoljavajuće. Cover radi bez greške i nikako mi ne dosadi gledat onu malu animaciju trčanja u zaklon. Vozit se okolo bi moga cili dan, broj različitih vozila održava to svježim i nakon desetaka i desetaka sati. Misije su iznenađujuće raznovrsne i dosta ih ekstremno zabavne, malo koja je dosadna. I to je jedna od stvari koju volim kod Rockstara, čak i kad imaš samo putovat od točke A do točke B, većinu vremena je i to gušt zahvaljući zabavnoj vožnji i činjenici da skoro nonstop imaš impresivnu količinu dijaloga s različitim likovima. A i u rijetkim situacijama kad nemaš, opet ti je tu radio s bogatom ponudom dobre muzike i smišnih emisija. Kad sam kod muzike, neke od najboljih trenutaka u igri su vrh dobrim dijelom zbog pogođene muzike. Pritom mislim prvenstveno na scenu kad Micheala sin nadrogira i onda letiš nad gradom uz Shine A Light. Tako dobar i neočekivan moment, mislim da je to tren kad me igra totalno uvukla. Zapravo to mi je jedna od najdražih scena u igrama općenito. A i Trevorovo vraćanje Patricije mužu popraćeno s If You Leave Me Now je bilo vrh. Ali i ne samo lincencirana muzika, originalni OST je isto dosta dobar i pogotovo pridonosi u onim vožnjama pred pljačke. Jedino me razočaralo šta je pisma na kraju igre (C opcija) na prvu sekundu zvučala ka Fortunate Son a ispala neka skroz druga pisma.

E sad, iako su misije stvarno dobre (i mogućnost različitih pristupa nekima je odličan dodatak), sama priča me pomalo razočarala. Nekako sam većinu vrimena ima osjećaj da stojim u mistu, da se radnja uopće ne kreće. Recimo u San Andreasu si ima osjećaj napretka, bila je prava rags to riches avantura, otkriva si nova područja i stjeca cilu lepezu saveznika. Ovde toga nema. Neki pomak se dogodi na samom početku, i onda opet pri kraju igre, između toga samo obavljaš misije ali ne mičeš se, ne napreduješ. Ali i pisanje kod dijaloga, iako na dosta visokom nivou, mi se ipak čini nešto slabije nego u prethodnim igrama. Ka da je humor ponekad neinspiriran i reka bi da je satira bila malo pametnija i suptilnija prije. S druge strane, nisam bija siguran za uvođenje više protagonista, ali moram priznat da mi se svidilo kako su izveli taj aspekt. Dobrodošlo je osvježenje formule, prijelazi tokom misija su nevjerojatno kul, gameplay je zbog toga dinamičniji i bilo je zanimljivo sagledavat situacije iz različitih perspektiva. Boja sam se da bi se karakterizacija protagonista zbog toga mogla razvodnit, ali čini mi se da je tome pridodano čak i više pozornosti nego u prethodnim igrama. Svaki od glavnih likova ima razrađenu i unikatnu osobnost, određene vrline i mane, te kompleksne odnose. A voice acting je očekivano fantastičan, čak i kod sporednih likova. I to je ono šta je meni uvik najbitnije, ono šta određuje koliko ću bit investiran u neku priču. Čak i ako je radnja mogla bit bolja, dobri likovi održavaju interes, i u kombinaciji sa zabavnim misijama i živim svitom stvaraju ono šta tražim od igara - imerzivno iskustvo koje će me uvuć u jednu drugu stvarnost i natirat da zaboravim na sve ostalo. A malo koji developer to radi tako dobro ka i Rockstar, pogotovo ako pričamo o open world igrama.

Uglavnom, pomalo razočaran nekim stvarima, ugodno iznenađen drugima, ali sve u svemu radi se o zabavnoj igri s odličnom prezentacijom i zanimljivim likovima koju ću definitivno pamtit i vjerojatno kad-tad opet odigrat. I sad jedva čekam neke konkretne informacije o GTA VI. S obzirom kakav su imerzivan svit stvorili još 2013., mogu samo zamislit šta nas tek čeka na next-genu.

Post je mijenjan prije prije 4 mjeseca 2 times od Shooter

OdgovoriCitiraj
ikral
Silver member
13 fcoina
02/05/2019 9:43 am  

Nakon 20 godina završio sam Resident Evil 2 na originalnom PlayStationu.

OdgovoriCitiraj
Chono7
Platinum member
7 fcoina
02/05/2019 10:06 am  

Pegla se Apex sa frendovima svaku vecer. Zarazan BR i ima jako dobrih trenutaka

OdgovoriCitiraj
Zero
 Zero
Platinum member
43 fcoina
04/05/2019 3:42 pm  

BioShock na PS3 do sredine tjedna (ostalo je negdje manje od pola igre). Puno mi je bolji dojam o igri sad kad je igram po drugi put, makar i dalje nisam najsretniji s prezentacijom i načinom odvijanja radnje. Ali kako god okreneš, igra je baš posebna (kao spiritualni System Shock nasljednik). Bit će zanimljivo za vidjeti što će sljedeće Ken Levine sa puno manjim studijem Ghost Story Games pokazati, makar već godinama nema ništa konkretno.

OdgovoriCitiraj
Indalecio
Bronze member
6 fcoina
Član: prije 2 godine
09/05/2019 7:27 pm  

Tko mi moze pomoci sa conan exiles trofejem? Jedan ostao, a ocu to skinuti s grbace 🙂 

"It took hundreds to kill me but I killed humans by the thousands. I am sublime!!! I am the true face of evil!!!!"

OdgovoriCitiraj
mother_naturee
Bronze member
0 fcoina
Član: prije 4 mjeseca
09/05/2019 11:42 pm  

Shadow of colossus, a kada se shadow zavrsi selim se na neki jrpg dok je deal "BIG IN JAPAN", uzasno se dvoumim izmedju dragon questa 11, persone 5 ili kingdom heartsa 1.5+2.5hd.. Za sve tri igre cujem samo hvalospjeve 

OdgovoriCitiraj
Weky
 Weky
Bronze member
19 fcoina
10/05/2019 8:40 am  

Kingdom Hearts odma prekriži. Tu igru je skroz pregazilo vrijeme.

OdgovoriCitiraj
Deadwalker
Silver member
42 fcoina
10/05/2019 10:50 am  

Počeo na PC-u Tyranny. Vizualni still i setting su mi gg + par dobrih ideja u kontekstu odnosa s companionima. Gameplay je ok, doduše, malo sam se ohladio cRPG-ova pa mi treba navikavanja. Idem s totalno "evil" pristupom za promjenu, fora je širiti strah čim te NPC-ovi uoče.

The greatest teacher, failure is.

FicoLegend se sviđa
OdgovoriCitiraj
FensiSuperstar
Član Moderator
4 fcoina
10/05/2019 11:11 am  
Objavio/la: Deadwalker

Počeo na PC-u Tyranny. Vizualni still i setting su mi gg + par dobrih ideja u kontekstu odnosa s companionima. Gameplay je ok, doduše, malo sam se ohladio cRPG-ova pa mi treba navikavanja. Idem s totalno "evil" pristupom za promjenu, fora je širiti strah čim te NPC-ovi uoče.

ja sam igrao tyranny dok igra tek izasla nije bilo dlceva, i bila mi je igra ful zabavna. Šteta što se nije dobro prodala.

FicoLegend se sviđa
OdgovoriCitiraj
FicoLegend
Član Moderator
36 fcoina
10/05/2019 11:42 am  

Avantura i pol s tim drukčijim pristupom moralu koji je poprilično osvježavajuć. Neopisivo mi je žao što neće biti dvojke.

OdgovoriCitiraj
Deadwalker
Silver member
42 fcoina
10/05/2019 1:04 pm  

Mislim da je gotovo s cRPG-ovima od strane Obsidiana. Tyranny i PoE 2 su se prilično loše prodavali tako da nakon akvizicije od strane MS-a, vrlo vjerojatno će raditi na naslovima za široke mase.

OdgovoriCitiraj
Weky
 Weky
Bronze member
19 fcoina
10/05/2019 7:11 pm  

Gotovo je s cRPG bilo prije 20 godina, samo je Obsidian prekasno shvatio.

OdgovoriCitiraj
FensiSuperstar
Član Moderator
4 fcoina
10/05/2019 7:54 pm  

Ja mislim da je jednostavno igra izašla u krivo vrijeme.
PoE 2 je vrh igra. Divinity Original Sin 2 se prodao kao topli burek sa jogurtom jbt.

OdgovoriCitiraj
Zero
 Zero
Platinum member
43 fcoina
11/05/2019 11:24 am  

Tyranny je jako dobar, prolazi im taj pristup gdje najčešće biraš između lošeg i manje lošeg ili jednako lošeg izbora. Kompanjoni isto zivopisni, kao i potencijalni bossovi. Malo mi je šteta što nisam i DLC odigrao jer igra vapi za nastavkom, ali možda i budem.

OdgovoriCitiraj
Fenix
Član Admin
32 fcoina
Član: prije 7 mjeseci
15/05/2019 2:26 pm  

test

OdgovoriCitiraj
ikral
Silver member
13 fcoina
15/05/2019 5:35 pm  

Forza Motorsport, jer ne mogu do TV-a gdje su mi Xbone i PS4 spojeni, inače bih igrao RDR2 i FM6/7. U biti , igrao sam RDR2 sinoć do 2 i završio chapter 6, počeo epilogue 1.

FicoLegend se sviđa
OdgovoriCitiraj
FicoLegend
Član Moderator
36 fcoina
16/05/2019 12:03 am  

Mislim da je gotovo s cRPG-ovima od strane Obsidiana. Tyranny i PoE 2 su se prilično loše prodavali tako da nakon akvizicije od strane MS-a, vrlo vjerojatno će raditi na naslovima za široke mase.

Tyranny sigurno neće dobiti nastavak. Ako se ne varam, nisu u pitanju samo loši prodajni rezultati, već je nastao veliki raskol između Obsidiana i Paradoxa što je dodatno uvelo probleme.

Iskreno me ne bi začudilo da kad tad dobijemo Pillars of Eternity 3 kao završetak trilogije, nadam se da i hoćemo jer je riječ o poprilično originalnom svijetu i vrhunskim igrama.

Budućnost cRPG-eva je svijetla. Izuzev slabije prodaje Pillars of Eternity 2 zbog vrlo loše marketinške kampanje (neki ljudi koji su podržali Fig kampanju nisu ni znali kad izlazi igra), Divinity: Original Sin 2 je ostvario izvrsne rezultate, a ako se ne varam Pathfinder: Kingmaker, Kickstarter uspješnica, se nakon klimavog starta itekako ustabilio i prodaje se u zadovoljavajućim količinama za jedan potpuno indie projekt. Shadowrun reboot se izvrsno prodavao i samo je pitanje vremena kada će Harebrained Schemes se vratiti s nečim novim. I nemojmo zaboraviti da nam dolazi Wasteland 3.

OdgovoriCitiraj
ikral
Silver member
13 fcoina
20/05/2019 6:39 am  

Prešao main story od RDR2, sveukupno 86% igre. Projahao New Austinom, lovim ribu, međede, otkrivam faunu i easter eggs i općenito mi se ništa drugo trenutno ne igra tako da ću još malo guštat.

FicoLegend i Shooter se sviđa
OdgovoriCitiraj
Icek ™
Član Moderator
2 fcoina
22/05/2019 1:39 am  

Team Sonic Racing. Za sada vrlo mlako i nekako šuplje. 

OdgovoriCitiraj
Kikiller
Bronze member
1 fcoin
Član: prije 3 godine
22/05/2019 9:41 am  

Trine 3 - povratak u ove ljepote nakon, ne znam , 10 g?

Na čekanju Syberia 3 - povratak u ove ljepote nakon, ne znam , 10 g? 😀

Došle na red igre koje čekam dugo a sad je neko zatišje na tržištu tj. ono što je nedavno izašlo me ne zanima trenutno. Tako da je red na stare igretine 🙂

Icek ™ se sviđa
OdgovoriCitiraj
The Night is Dark and Full of Terrors
Silver member
6 fcoina
23/05/2019 8:21 am  

Ovo ce mi bit ljeto u duhu nintenda sad Igram Ocarina of Time - Master Quest na 3DSu. Bas uzivam u igri vec sam zaboravio original verziju i njene zagonetke. Zapeo sam vec u prvom dungeonu izgubio sam skoro dva dana pretrazio cijelu mapu usput rijesio neke side stvari od ostatka igre da bi na kraju skuzio da sam morao glupi rol napravit da bi razbio kutiju i pokupio item lol.

F_i_C_O se sviđa
OdgovoriCitiraj
Ultimate Kratos
Bronze member
0 fcoina
27/05/2019 12:11 pm  

Suikoden 3 kao PS3 Classic

Metal Gear Solid 4

Tekken 7 

Tales of Vesperia Definitive Edition

Post je mijenjan prije prije 3 mjeseca od Ultimate Kratos

OdgovoriCitiraj
Zero
 Zero
Platinum member
43 fcoina
09/06/2019 2:25 pm  

Tomb Raider Anniversary. Uz neka odgađanja privodim ovo kraju. Ovo je istinski stari TR uz nešto noviju prezentaciju i kao takav ima sve ono dobro i loše što je proslavilo serijal. Od dobrih strana tu je svakako izazovno platformiranje i s tim povezane zagonetke. Tu je TR uvijek bio jak i ovo je najsvjetliji primjer toga. Od loših strana naveo bih i dalje ponekad frustrirajuću kameru i kontrole. Anyway, i dalje naslov vrijedan pažnje.

Solid Snake se sviđa
OdgovoriCitiraj
Zero
 Zero
Platinum member
43 fcoina
15/06/2019 3:15 pm  

Započeo nedavno s Alanom Wakeom na PC-u (Steam) jer mi se opet igra nešto akcijski i linearno. AW je poznati teren jer sam ga jednom već prešao na X360, ali ovdje izgleda bolje. Jedino i dalje kao problemi ostaju jednolični protivnici, pomalo prejednostavan gameplay s Wakeom koji ima izdržljivost kroničnog pušača s trećim stadijem raka pluća i, koliko se sjećam, ne baš duga igra. Srećom ima i dalje ima onu intrigu i Remedyjovski storytelling (da, sad je manji efekt, očito) pa ide u onu skupinu igara koja je ok za igrati i drugi put...nakon skoro 10 godina.

OdgovoriCitiraj
Deadwalker
Silver member
42 fcoina
20/06/2019 11:51 pm  

Odigrao Uncharted 2.

Iako se vidi da je igru već malo ulovio zub vremena (gameplay  mehanike, vizuali), cijelo iskustvo mi je bilo poprilično zabavno. Super razrađeni likovi, odličan pacing, zabavno napucavanje i daleko raznovrsniji leveli u odnosu na prvu igru. Možda su zagonetke mogle biti mrvicu teže, no to bi već bilo traženje dlake u jajetu.

Krenuo sam odmah s trojkom, dok me na disku čeka i četvorka. Kako sam poput svakog pravog Hrvata spojio ove blagdane, možda uspijem do srijede odigrati i trojku.

OdgovoriCitiraj
Stranica 142 / 144