Gaming Chat - news,...

[Istakni] Gaming Chat - news, tračevi i rumori  

Stranica 161 / 161

Zero
 Zero
3718 XP-a
Rank: 12
Član: prije 4 godine
Objave: 5831
25. kolovoza 2019. 23:35  

Nažalost, to je i za očekivati. Bioware više nije Bioware koji je bio i s tim se jednostavno treba pomiriti. Ako nikako drugačije, to se pokazuje iznova s novim igrama. Što se tiče Frostbitea, to je samo dio problema. U Inquisitionu je zapravo jako dobro funkcionirao već pri samom izlasku, tim više što je to bila i last gen igra. Sušta suprotnost next gen Andromedi, bez nedorađenih facijalnih animacija, mase bugova i svega popratnog u negativnom smislu što je "krasilo" ME:A. Kažem to kao netko tko je na PC-u mjesec dana nakon izlaska odigrao savršeno stabilni i optimizirani Inquisition. Dakle, može se kad se hoće i kad imaju dovoljno jasnu viziju što žele. Što opet nije bio slučaj s Andromedom, makar je bilo za očekivati sličan koncept poluotvorenog svijeta po uzoru na prethodnu igru.

Hipotetski uvijek možemo razglabati što je najbolje za serijal vodeći se onime što je dostavio DA:O, no takav koncept je ovakvom EA-u prekompliciran, nedovoljno isplativ i sasvim sigurno se ne uklapa u pokušaje da igru učine dostupnijem u igračkom smislu što široj bazi igrača. Čak i uz velik broj DLC-a za DA:O, iz poslovne perspektive nekakav PC-centrički RPG  je vjerojatno na dnu ljestvice poželjnih projekata za EA. O prodaji IP-a je suvišno i razgovarati, vjerojatnije je da će ga dodati zajedno s Biowareom na groblje ugašenih studija ako dođe do najcrnjeg scenarija. Stvarno ne vidim drugačiji ishod.

To na stranu, i dalje želim vjerovati da DA4 može biti dobra igra ako se prisjete svoje fan baze i onoga što ih je ustvari i proslavilo. Ako to ne mogu spojiti s realnim očekivanjima onoga što je izvedivo i onim što mogu zaraditi s projektom, onda ništa dobrog nisu ni zaslužili.

OdgovoriCitiraj
Gameslord
556 XP-a
Rank: 5
Objave: 672
26. kolovoza 2019. 0:06  

Ok Tomb Raider postrance,Crystal Dynamics ima iskustva s pričanjem dobre priče.

Blood Omeni i Legaci of Kaneovi Soul Riveri recimo.

Ok to nisu čojs based igre,al nema veze,jer imaju sredstava za naći kvalitetne ljude.

Ja sam do sad igrao 8 Biowareovih igara.Nemogu prežaliti kaj nisam igrao Jade Empire.Ok izašlo je za Android,al neznam ima li smisla,jer i KOTOR je problem preko touchscreena.

Svih 8 Bioware-ovih igri koje sam odigrao su mi bile vrhunske unatoč nekim manama.Ja smatram da većina ljudi uglavnom prenapuhuje mane,jer im se zamjerio Bioware s originalnim Mass Effect 3 endingom,pa su im odjednom sve 3 igre postale smeće,pa Bioware zbog toga postao smeće koje treba zatvoriti,pa ovo,pa ono.

Andromeda ima tehničkih problema,al meni je grafika uvijek bila u drugom planu...gotovo uvijek.

Što se Anthema tiče...,možda mu dam šansu ako se ugledaju na No Man's Sky i ispune sve obećano i još više.

OdgovoriCitiraj
Deadwalker
1691 XP-a
Rank: 9
Objave: 2036
26. kolovoza 2019. 8:59  

Mislim da BW treba napraviti nekoliko bitnih stvari da vrate kvalitetu koja ih je proslavila:

1) Smanjiti scope projekata i fokusirati se na ono što rade najbolje (singleplayer story focused RPG-ovi) - s manjim budžetima bio bi manji pritisak ulagača na ROI
2) Poboljšati klimu i uvjete rada u svojim uredima
3) Promijeniti engine (ako može Respawn ne raditi igre u Frostbiteu, ne vidim zašto ne bi mogao BioWare)
4) Za projekt managere postaviti ljude s velikim iskustvom u razvoju i launchu story focused RPG-ova (dovoljno bi bilo da vrate seniore koje su izgubili)
5) Poboljšati komunikaciju (PR) ili je barem početi raditi umjesto ničega u slučaju Anthema

The greatest teacher, failure is.

Zero se sviđa
OdgovoriCitiraj
Heat
 Heat
464 XP-a
Rank: 4
Objave: 3218
26. kolovoza 2019. 14:13  

Bioware zaposlenici trebaju odj#### EA i samostalno otvoriti novi studio, to im je jedini spas.

OdgovoriCitiraj
Gameslord
556 XP-a
Objave: 672
27. kolovoza 2019. 1:59  
Objavio/la: @heat

Bioware zaposlenici trebaju odj#### EA i samostalno otvoriti novi studio, to im je jedini spas.

Pa mnogi to već i rade.

Nek prvo izbace Dragon Age 4:Dread Wolf Rises,pa onda možemo razgovarati o odlasku cijelih timova i osnivanju novog studija s novim franšizama iako ne vjerujem da će ikada više sva ekipa biti zajedno.😭

Mada još ima kolko tolko nade za SWTOR.

Heat se sviđa
OdgovoriCitiraj
Deadwalker
1691 XP-a
Rank: 9
Objave: 2036
3. rujna 2019. 19:48  

U EA-u sve po starom.

The greatest teacher, failure is.

OdgovoriCitiraj
Zero
 Zero
3718 XP-a
19. rujna 2019. 22:33  

Možda na PS5, huh?

OdgovoriCitiraj
Tuhy
 Tuhy
1513 XP-a
Rank: 8
Objave: 2391
20. rujna 2019. 10:04  

Sjećam se sa Gameplaya, kad su neki članovi (Blitz, Gantra, Jurke...) nabavili azijsku verziju, igrali naslijepo sa japanskim izbornicima, uživali, hvalili do neba, ginuli po tisuće puta... A ja mislio, šta je to za smeće od igre, ničim me nije privlačilo.

Ne znam ni sam zašto sam nabavio, mislim da su mi Miro i Soul također hvalili igru na sva usta kad su nabavili (kasnije izašlu) EU verziju, pa reko, ko ga jebe, zašto ne...

Ostalo je povijest 🙂 

Vjerojatno i dalje najdraža igra u serijalu, makar mi je nezahvalno uopće rasčlanjivat Soulsborne igre po kvaliteti, u svakoj sam maksimalno užival.

Remake / Remaster Demona bi se kupio istog trena čim bi izašao. Isti vrag ko da me pitaju dal bi opet kresnuo moju prvu.. Naravno da bih 🙂 

Zero se sviđa
OdgovoriCitiraj
resident_evil
581 XP-a
Objave: 1419
20. rujna 2019. 11:52  
Objavio/la: @tuhy

Sjećam se sa Gameplaya, kad su neki članovi (Blitz, Gantra, Jurke...) nabavili azijsku verziju, igrali naslijepo sa japanskim izbornicima, uživali, hvalili do neba, ginuli po tisuće puta... A ja mislio, šta je to za smeće od igre, ničim me nije privlačilo.

Mislim da smo Gantra, Blitz i ja prvi kupili igru iz Azije. Kutija je bila na Japanskom ali u igri si imao normalno opciju sve staviti na engleski.

OdgovoriCitiraj
PersonaUser
10639 XP-a
Rank: 15
Član: prije 6 mjeseci
Objave: 230
21. rujna 2019. 8:57  

Glasajte za najbolje igre do 15.11. i nakon sto glasate dobit ce te email da izaberete jednu besplatnu ebook, a medu njima je A Hideo Kojima Book

https://www.gamesradar.com/goldenjoystickawards/

Ova tema je mijenjana prije prije 1 mjesec od PersonaUser

ibor4you se sviđa
OdgovoriCitiraj
rjuzbasi
37 XP-a
Rank: 1
Objave: 870
22. rujna 2019. 8:14  

OdgovoriCitiraj
PersonaUser
10639 XP-a
26. rujna 2019. 21:10  

Mozda ovo bude super i bolje od Google Stadia

OdgovoriCitiraj
PersonaUser
10639 XP-a
28. rujna 2019. 11:23  

OdgovoriCitiraj
Zero
 Zero
3718 XP-a
29. rujna 2019. 13:40  

Mali blast from the past o Discworld Noiru, ako ima onih koji se još sjećaju ove igre - https://www.eurogamer.net/articles/2019-09-29-the-making-of-discworld-noir

OdgovoriCitiraj
Zero
 Zero
3718 XP-a
2. listopada 2019. 17:10  

Trine 4 djeluje obećavajuće nakon razočaranja zvanog Trine 3, ali ne mogu se oteti dojmu da je studio opet bio prilično limitiran u razvoju igre. Izgleda da ih je izlet u treću dimenziju s T3 skupo koštao.

OdgovoriCitiraj
Munja
1066 XP-a
Rank: 7
Član: prije 12 mjeseci
Objave: 63
3. listopada 2019. 7:58  

@zero

Ovakve igre nemaju veliki budget, u startu su jeftine i vječno su na popustima i daje ih se free u pustim promocijama i pretplatama... očekivano je da će studio biti limitiran.

OdgovoriCitiraj
Zero
 Zero
3718 XP-a
3. listopada 2019. 11:08  

Da, i sami su isticali da je Trine u 3D-u bio prevelik zalogaj za njih po pitanju produkcije i da ih je to umalo koštalo bankrota.

OdgovoriCitiraj
PersonaUser
10639 XP-a
8. listopada 2019. 0:24  

OdgovoriCitiraj
PersonaUser
10639 XP-a