Konzole nove genera...

Konzole nove generacije  

Stranica 40 / 40

WooddieBone
Silver member
52 fcoina
Član: prije 4 godine
26/04/2019 10:45 am  

PC ima dobrih ekskluziva. Na žalost to su igre koje se prodaju u zanemarivim količinama u usporedbi sa console ekskluzivama i često su niša žanr.

I 1660 ne pere RX 590. Pere ju tek 1660Ti i cijene su im kod nas iste.

Post je mijenjan prije prije 4 mjeseca 2 times od WooddieBone

OdgovoriCitiraj
ikral
Silver member
14 fcoina
26/04/2019 11:09 am  

Mene eto nažalost te ekskluzive ne privlače dovoljno, da privlače ne bih uopće dvojio o platformi na kojoj ću se igrati. Warcraft 3 je na kompu odavno i odbijam ga obrisati u nadi da će doći na red. Jučer sam malo igrao Splinter Cell Black List koji sam morao dosta prilagoditi da se ugodno vrti, moram vidjeti kako radi na WiiU.

Post je mijenjan prije prije 4 mjeseca od ikral

OdgovoriCitiraj
Weky
 Weky
Bronze member
20 fcoina
26/04/2019 12:41 pm  
Objavio/la: ikral

Kome treba jači pc za nešto zahtjevnije raditi...

...toj osobi je firma kupila jeben kompjuter i boli ga kurac za skupoću konfiguracije.

Ili, ako solo radi, zaradi ga minimalno deseterostruko ili mu je posao za drek.

Nexus i Munja se sviđa
OdgovoriCitiraj
ikral
Silver member
14 fcoina
26/04/2019 1:23 pm  

Pa ok, poanta je da kome treba kupit će (mu) i igrati se i raditi. Netko će možda imati pc samo za igranje jer eto voli imati sve na ultra fensi šmensi i može si priuštiti/nije mu žao novaca. Meni je žao platiti full cijenu i za konzolu pa redovno čekam oko dvije godine dok padne cijena, izađe bolji model, pojeftine igre, odigram što sam mislio na staroj generaciji i tako to. Naravno, gušt je veliki imati novi stroj po izlasku pa igrati nove igre ali treba malo i racionalizirati izdatke, nije sve u igrama (treba nešto i popit). 😁

Milicevic87 se sviđa
OdgovoriCitiraj
Gameslord
Bronze member
14 fcoina
Član: prije 3 godine
26/04/2019 3:18 pm  
Objavio/la: WooddieBone

PC ima dobrih ekskluziva. Na žalost to su igre koje se prodaju u zanemarivim količinama u usporedbi sa console ekskluzivama i često su niša žanr.

I 1660 ne pere RX 590. Pere ju tek 1660Ti i cijene su im kod nas iste.

Ako je vjerovati ovom benchmarku,

1660 pobjeđuje u većini slučajeva.U 2 - 3 slučaja,procesor je bottlenack na 1080p,pa je teško reći.

Po približno istoj cijeni(vidim da je RX590 napokon pojeftinio).

GTX 1060 pak gubi protiv 1660 u SVIM benchmarkovima koje sam ja vidio,a najjeftinija varijanta od Inno3D je možda 100kn jeftinija od 1660.

Post je mijenjan prije prije 4 mjeseca od Gameslord

OdgovoriCitiraj
FensiSuperstar
Član Moderator
4 fcoina
26/04/2019 3:31 pm  

RX590 dolazi sa 3 igre?
DMC5, Division 2 i Resident evil 5
😀 gdje je 1660 jeftiniji?

OdgovoriCitiraj
Gameslord
Bronze member
14 fcoina
26/04/2019 3:46 pm  
Objavio/la: FensiSuperstar

RX590 dolazi sa 3 igre?
DMC5, Division 2 i Resident evil 5
😀 gdje je 1660 jeftiniji?

To je onda druga stvar,al postavlja se pitanje o dugoročnoj isplativosti(godina i pol naviše recimo).Treba vidjeti koji tip naslova netko najviše igra i kolka je razlika u grafičkoj fluidnosti.

Ili barem u frejmovima,ako su jedino frejmovi važni.

Dosta PC igrača se kune da i 5fpsa dosta znači,a 15fps da se itekako vidi.

Ja kužim razliku između 30 i 15,al ne između 90 i 75.

A kao što rekoh,GTX1060 je potpuno besmislen proizvod pored 1660 s obzirom ba cijenu.Osim možda ako dolazi s 10 igara.U nekim igrama razlike su male,a u nekima velike.

Kako god,kad je cijena gotovo identična,samo ljubav prema nižim brojevima čini GTX1060 isplativijom kupnjom.😂

Ako 1060 6GB padne na cijenu 1060 3GB,onda će možda i biti best buy.

Trenutno nije.

Post je mijenjan prije prije 4 mjeseca 2 times od Gameslord

OdgovoriCitiraj
Gameslord
Bronze member
14 fcoina
26/04/2019 4:22 pm  

pričaš gluposti @gameslord
tek si se sad dotakao hardvera i pokusavas meni objašnjavati koji prati 24 7 takve stvari, imaš linusov video koji ti direktno pokazuje sve vezano uz te 4 grafe naspram 1060 i 1060ti review u kojem je kroz cijenovni rang i performanse bezveze uzeti 1060ti pored 2060 na kojeg nadoplatis nešto sića. A to što je ta sića u Hrvatskoj velika nije benchmark za povoljnost. Ja sam kupio grafu 100 eura jeftinije vani nego što je bila u HR sa time da je u HR bila na popustu a na alzashopu nije. Ista stvar što je 4k monitor od 24 inča u HR 2600 kuna dok je na amazonu 1800. To je čitavih 800 kuna razlike.  Geez i wonder why?

1660 je grafa koju se NE ISPLATI UZETI. Stop it.

Linus je osoba koja dobija hardware od sponzora,a i da ne dobiva,vjerojatno ima veća primanja od mnogih,pa mu je teško biti full objektivan.

Ista stvar i s JayzNeštoNešto i još nekim tech kanalima.

Mnogim ljudima je razlika u cijeni između 1660Ti i 2060 prevelika.

Često je prosjek uloženo/dobiveno potpuno irelevantan kad se radi o tako velikoj razlici u cijeni.

A glede nas Hrvata,ne kupujemo svi izvana,jer iskoristiti garanciju je potencijalna noćna mora(to su mi rekli svi koje sam pitao).

Ja ako ne prodam PC po nekom prihvatljivom iznosu,ću ga radije zadržati i nadograditi iduće godine.

1660Ti je super stvar za 1st time buldere ili one koji imaju 1050Ti i slabije,al po meni nije dovoljna nadogradnja s RX580 4GB po mojem mišljenju,pogotovo zato što je Raytracing totalno smeće na 1660Ti,pa ako ne prodam onda ću iduće godine ubosti 2060 ili bolje.

A 24" bi mi bilo presitno nakon 32"... .

Ja pratim te stvari više nego kaj ti misliš.Mislio sam da ću prestati nakon sastavljanja PC-a,al nisam prestao.

OdgovoriCitiraj
WooddieBone
Silver member
52 fcoina
26/04/2019 8:23 pm  

Nije dovoljna nadogradnja za tebe koji promatraš to sa strane, ali netko ko želi performanse i želi da mu igrei zapravo lete na kompu i da se ne osjeća da je napravio kompromis, njemu je ta razlika nebo i zemlja i uvijek će rađe potrošit nnešto više love da mu sve igre lete nego uštedit nešto da mu neke ne rade uopće kako je zamislio. 

OdgovoriCitiraj
Heat
 Heat
Silver member
5 fcoina
26/04/2019 8:24 pm  

1660 bolja u Fortniteu, znači  GTX 1660> RX 590 KAPPA

OdgovoriCitiraj
Gameslord
Bronze member
14 fcoina
26/04/2019 11:12 pm  
Objavio/la: WooddieBone

Nije dovoljna nadogradnja za tebe koji promatraš to sa strane, ali netko ko želi performanse i želi da mu igrei zapravo lete na kompu i da se ne osjeća da je napravio kompromis, njemu je ta razlika nebo i zemlja i uvijek će rađe potrošit nnešto više love da mu sve igre lete nego uštedit nešto da mu neke ne rade uopće kako je zamislio. 

Taj argument bi se mogao upotrijebiti i na 1660 vs 1060 s obzirom da 1660 valjda uvijek pobjeđuje za nekih 100kn više.U nekim igrama razlika je vrlo velika,u nekima nije.

I u pravu si,no ja sam govorio u svoje ime.

OdgovoriCitiraj
Nexus
Platinum member
0 fcoina
26/04/2019 11:29 pm  

Da se malo vratimo na konzole.

Sony potvrdio u današnjem financijskom izvješću, da neće izbaciti next gen konzolu u slijedećih 12 mjeseci, tako da otpada Travanj 2020. kao jedan od datuma. 

Znači ili Lipanj nakon E3-a ili će biti tamo u 10-om, 11-om mjesecu.

FensiSuperstar se sviđa
OdgovoriCitiraj
Icek ™
Član Moderator
2 fcoina
27/04/2019 12:16 am  

Kad vidim koliko bedastoća ljudi rade oko PCa, čime se sve zamaraju, oko čega razbijaju glavu...jebote tako mi je drago što sam konzolaš. Kupi, spoji, apdejtaj, počni igrat. ni brige ni pameti. 

OdgovoriCitiraj
Gameslord
Bronze member
14 fcoina
27/04/2019 12:30 am  
Objavio/la: Icek ™

Kad vidim koliko bedastoća ljudi rade oko PCa, čime se sve zamaraju, oko čega razbijaju glavu...jebote tako mi je drago što sam konzolaš. Kupi, spoji, apdejtaj, počni igrat. ni brige ni pameti. 

Uz ponešto sreće uskoro neću više imati PC.

Zašto mi je gore uključen bold?

@Nexus

To je pozitivna stvar,puno toga dobroga se do onda stigne promijeniti.Ryzen 3000 serija bi bila preskupa za ovu godinu.Kad izađe Ryzen 4000 serija na PC-u iduće godine,3000 serija će biti dovoljno jeftina.

Isto se odnosi na sve ostale tehnologije...vjerojatno...nadam se.

Sony stigne nabrijati konzolu jako.Microsoft također.Do onda će 10TF vjerojatno biti niža srednja klasa na PC-u,al dobro.Možda ipak stave 14 na PS5.

OdgovoriCitiraj
FensiSuperstar
Član Moderator
4 fcoina
27/04/2019 1:04 am  
Objavio/la: Nexus

Sony potvrdio u današnjem financijskom izvješću, da neće izbaciti next gen konzolu u slijedećih 12 mjeseci, tako da otpada Travanj 2020. kao jedan od datuma. 

Bit ce to what a time to be alive za konzolaše a i ostale.

@gameslord

jedini razlog zašto su ovi nvidijoti dali mogućnost RayTracinga na GTX grafama je da pokažu ljudima koji imaju 1080ti kak im ray tracing ne šljaka iako ga imaju i kak bi si trebali kupit RTX seriju.
To je ono da te deprimira kak imas "slabu" grafu

OdgovoriCitiraj
WooddieBone
Silver member
52 fcoina
27/04/2019 1:18 am  

Ja sam to shvatio kao kontraargument ovima kaj seru protiv RTXa.

Po meni Nvidia radi dobru stvar. Mehaherci nose večinu snage grafukje, ali nove tehnologije zahtjevaju inovaciju, a to je ono kaj Nvidia pokušava sa RTX karticama.

S razlogom se zovu RTX, a ne GTX.

OdgovoriCitiraj
Gameslord
Bronze member
14 fcoina
27/04/2019 2:35 am  
Objavio/la: Nexus

Bit ce to what a time to be alive za konzolaše a i ostale.

@gameslord

jedini razlog zašto su ovi nvidijoti dali mogućnost RayTracinga na GTX grafama je da pokažu ljudima koji imaju 1080ti kak im ray tracing ne šljaka iako ga imaju i kak bi si trebali kupit RTX seriju.
To je ono da te deprimira kak imas "slabu" grafu

To su dali da zaintrigiraju one s 1060,1660,1660Ti,1070 i 1070 Ti.

Da im se možda RTX svidi,al uz ispod 15fpsa u nekim slučajevima.I onda da idu kupovati jače.Drastično jače u nekim slučajevima. Na 1080Ti je ok iako slabije od 2060 ako se ne varam.

Neznam za 1080.

Post je mijenjan prije prije 4 mjeseca od Gameslord

OdgovoriCitiraj
FensiSuperstar
Član Moderator
4 fcoina
27/04/2019 11:38 am  

na niti jednoj grafičkoj van RTX serije ray tracing ne radi kako treba, to je kao i physix sa starim AMDovim grafičkim karticama koje nisu imali poseban čip za physx izračune. Isti kurac. To je napravljeno isključivo da posebe GTX grafe. Sad si izbacili i GTX 1650 koja je slabija i skuplja od RX570.

I linus i jayz2cents su ekstremno objektivni oko recenzija proizvoda, i još se zajebavaju sa klokanjem 😀
to što su loši u klokanju pored Der8auera je zato što je on bog isus klokanja

Herc i F_i_C_O se sviđa
OdgovoriCitiraj
Chono7
Platinum member
11 fcoina
27/04/2019 12:22 pm  

Linus je dobio RTX na recenziju i prvi je popljuvao novu seriju u paketu s Nvidijom.

OdgovoriCitiraj
Gameslord
Bronze member
14 fcoina
27/04/2019 3:29 pm  

Ma ne velim ja da Linus i Jayz uopće nisu objektivni.

Najčešće jesu,pogotovo Linus.

Međutim katkada ljudi sa ograničenim buđetom moraju negdje podvući crtu i tu Linus i ekipa imaju tendenciju izgubiti objektivnost.Il je barem to moj dojam.

Jayz je previše opsjednut overclockanjem,baš kao i Steve mislim da se zove s Hardware Unboxed(Steve mislim da se zove nešto manje).I tu oni imaju tendenciju izgubiti objektivnost.Tech kanali tog tipa si nemogu ili im barem teško pada,utuviti neke stvari u glavu.

Gotovo svi imamo ograničene buđete.Netko više,netko manje.Da nemamo,svi bismo kupovali RTX Titan u SLI i i9-7980XE Extreme Edition.Gotovo svi moramo negdje podvući crtu.

Fensi meni veli:"Čekaj,uskoro izlazi nova generacija GPU-a i procesora.".

Uvijek će nešto novoga biti iza ugla.Ljudi koji se vode tom logikom,nikad niti ne kupiju PC,jer vjerojatno čekaju nekakav Sveti Gral il nešto PC-a,iza čega neće biti ničeg boljeg.

Ja sam ga kupio i skužio da nije za mene.Nemam strpljenja za neke stvari.Dok je prvih mjesec dana igran 10+ sati dnevno,zadnjih mjesec dana mi je uglavnom ugašen.HDD stoji u kučištu neregistriran,jer nemam živaca za to.

Ne pada mi na pamet kupovati nove igre za PC,kolko god da bi većina multiplatforma bolje radila na PC-u.

Playstation 5 ću kupiti puno ranije nego Playstation 4 i greška(skupa greška)pod nazivom PC će pasti u potpuni zaborav.

OdgovoriCitiraj
FensiSuperstar
Član Moderator
4 fcoina
27/04/2019 4:00 pm  

Nitko osim tebe za kriv nije ^^ da si mene slušao još bi skupljao pare za PC

OdgovoriCitiraj
Gameslord
Bronze member
14 fcoina
28/04/2019 3:58 am  

Nitko osim tebe za kriv nije ^^ da si mene slušao još bi skupljao pare za PC

Da,jer Ryzen 3000 izlazi puno kasnije nego što je valjda kompletna rumor zajednica mislila.

I onda kad bi 3000 izašla bi imao dosta love za 2700X kojem će onda vjerojatno pasti cijena nešto,a radi kojega sam i zamijenio B450 ploču za X470 i onda bi zdrobio još veću cifru i napravio još skuplju grešku, na nešto kaj klirly nije za mene.

Nemam strpljenja za brigu oko Microsoftovih egzibicija s Windowsima(mada ja osobno,izuzev svojeg neznanja,nikada nisam primijetio neke probleme s Windowsima...),nemam strpljenja za miš+tipkovnica u igrama i još neke stvari vezane uz korištenhe tipkovnice😡,nemam strpljenja za Server Lag (koji je jednom skoro dosegao 400 000ms-a) i always online u igrama i nemam strpljenja za još neke stvari...😡 

Icek ™ se sviđa
OdgovoriCitiraj
Gameslord
Bronze member
14 fcoina
01/05/2019 3:28 am  

OdgovoriCitiraj
Stranica 40 / 40