Što se trenutno igr...

Što se trenutno igra i što se zadnje odigralo?  

Stranica 144 / 146

foggy
2296 XP-a
Rank: 10
Član: prije 2 godine
Objave: 679
7. kolovoza 2019. 21:01  

Mlatio sam, ni više ni manje, nego Xenoblade Chronicles 2: Torna - The Golden Country:

http://www.foggyproductions.com/reviews/fullreview/5d46f0805bf5a500174c4f47

Bacite oko na review, ako vas zanima. Mislim da sad sljedeće moram novi Fire Emblem, ali prvo Darskidersi 3 na plejci hohoho (koji mi je do jaja, van tehničkih problema).

Ova tema je mijenjana prije prije 2 mjeseca od Fenix

www.foggyproductions.com

OdgovoriCitiraj
Deadwalker
1691 XP-a
Rank: 9
Član: prije 4 godine
Objave: 2036
9. kolovoza 2019. 23:34  

@ficolegend

Znači gameplay je dobar, world building također, uz solidan VA. Priča je promašaj (kao uvijek kada to Bethesda radi), online dio igre amaterski odrađen jer nemaju nikakvog iskustva s time.

Ako mi je četvorka ok, mislim da će mi i ovo biti ok 😀

Što se tiče TOR-a, to je u suštini ogromna SP igra koja glumi masovku, kao što direktor HŽ-a glumi sposobnog direktora. Mislim da su nedavno za F2P igrače povećali cash limit i maknuli još neke restrikcije, no i dalje je cijeli sustav postavljen tako da electronic arts baš ŽARKO ŽELI da budeš pretplatnik.

Nevezano uz cijelu priču ovdje, počeo sam ozbiljno guštati u Assassin's Creed Originsu. Iz trećeg pokušaja. Igram iste fetch questove kao u ovakvim masovkama, samo što sve zajedno to dobro funkcionira. Eto, ništa pametnog iz ove diskusije 😀

The greatest teacher, failure is.

OdgovoriCitiraj
FicoLegend
Moderator
1136 XP-a
Rank: 7
Objave: 4988
10. kolovoza 2019. 1:05  
Objavio/la: @deadwalker

@ficolegend

Znači gameplay je dobar, world building također, uz solidan VA. Priča je promašaj (kao uvijek kada to Bethesda radi), online dio igre amaterski odrađen jer nemaju nikakvog iskustva s time.

Ako mi je četvorka ok, mislim da će mi i ovo biti ok 😀

Što se tiče TOR-a, to je u suštini ogromna SP igra koja glumi masovku, kao što direktor HŽ-a glumi sposobnog direktora. Mislim da su nedavno za F2P igrače povećali cash limit i maknuli još neke restrikcije, no i dalje je cijeli sustav postavljen tako da electronic arts baš ŽARKO ŽELI da budeš pretplatnik.

Nevezano uz cijelu priču ovdje, počeo sam ozbiljno guštati u Assassin's Creed Originsu. Iz trećeg pokušaja. Igram iste fetch questove kao u ovakvim masovkama, samo što sve zajedno to dobro funkcionira. Eto, ništa pametnog iz ove diskusije 😀

Gameplay je dobar kad radi. Velim, tih bugova ima stvarno previše. Nisam osoba koja pati na takve stvari, ali kad te pogodi, onda te pogodi. I onda kad krene stavljati neprijatelje puno previsokog levela... Baš se zna izgubiti gušt i bio bi red da kao i kod NMS, Bethesda zasuče rukave i primi se posla da naprave igrivu igru.

Jesu, povećali su u TOR-u neke stvari, što je lijepo, no i dalje je to na pretplatu puno bolje, nešto što čak razmišljam i uzeti kada dođe nova ekspanzija.

Origins i Odyssey su odlične igre. Odyssey je sličan Originsu, no opet, evolucija onoga što su već napravili. Izvrsna igra apsolutno predivnog svijeta. Veći RPG od Andromede.

Deadwalker se sviđa
OdgovoriCitiraj
Shooter
358 XP-a
Rank: 4
Objave: 2650
10. kolovoza 2019. 6:31  

Ja sam počea Origins prije neka dva miseca. Doša do onog ukletog grada ili šta li je već bilo i sta. Djelomično je do posla, ali i igra mi je poprilično dosadna. Lipo izgleda ali nekako je bezdušna i priča me nije ni najmanje zainteresirala. Možda nastavim, možda ne. 

OdgovoriCitiraj
Gameslord
556 XP-a
Rank: 5
Član: prije 3 godine
Objave: 672
11. kolovoza 2019. 1:58  

Frend mi posudio Assasins Creed Oddisay.

U jednom trenutku sam skoro prestao igrati,jer me Ubisoft raspizdio s kad je kvest postao dostupan.Trebali su ga učiniti dostupnim tek kad se SVI ostali main kvestovi pređu.Uništio mi je...nestala je praktički sva uzbudljivost svih ostalih glavnih kvestova.

Repetitivnost nekih stvari postrani,igra mi je fakat super,a borbe brodova epske,pogotove kad se brodić nabrije i kada mogućnost preživljanja borbi protiv 5+ brodova od jednom iz fantazije postane realna mogućnost,ali vrlo izazovna.

Proveo sam cirka 300h čiste igre uz ACO i proveo bih još da nisam uneredio gamepad.Bar se sad mogu fokusirati na PC.

OdgovoriCitiraj
foggy
2296 XP-a
Član: prije 2 godine
Objave: 679
11. kolovoza 2019. 11:22  

Nakon što sam odradio Darksiderse 3, krenuo sam Gravity Rush 2. Za sada mi se čini super, a kretanje bez gravitacije ne da me kolje, nego sam pol vremena u zidovima. Ali totalni eye candy od igre.

Ova tema je mijenjana prije prije 2 mjeseca od foggy

www.foggyproductions.com

OdgovoriCitiraj
Zero
 Zero
3490 XP-a
Rank: 12
Objave: 5821
13. kolovoza 2019. 7:43  

Završio MI 2 (zadovoljan sam, makar mi je teško procijeniti gdje bi točno stavio ovaj nastavak, ali naginjem tome da bi to bilo u donjem dijelu ljestvice u inače kultnom serijalu) pa se sad vraćam na već od prije započetu Somu na GOG-u. Privukla me igra tek kad sam naišao na prve likove i sad sam odlučan u tome da ovo i odigram. Super setting btw.

OdgovoriCitiraj
FicoLegend
Moderator
1136 XP-a
14. kolovoza 2019. 13:34  
Objavio/la: @shooter

Ja sam počea Origins prije neka dva miseca. Doša do onog ukletog grada ili šta li je već bilo i sta. Djelomično je do posla, ali i igra mi je poprilično dosadna. Lipo izgleda ali nekako je bezdušna i priča me nije ni najmanje zainteresirala. Možda nastavim, možda ne.

Meni je baš suprotno bilo. U redu, možda su sidequestovi malo statični, nisu najrazrađeniji, ali Bayek me strašno vukao dalje, imao sam osjećaj da je stvarno čovjek po karakteru, po glasovnoj glumi i po motivaciji.

Objavio/la: @gameslord

Frend mi posudio Assasins Creed Oddisay.

U jednom trenutku sam skoro prestao igrati,jer me Ubisoft raspizdio s kad je kvest postao dostupan.Trebali su ga učiniti dostupnim tek kad se SVI ostali main kvestovi pređu.Uništio mi je...nestala je praktički sva uzbudljivost svih ostalih glavnih kvestova.

Repetitivnost nekih stvari postrani,igra mi je fakat super,a borbe brodova epske,pogotove kad se brodić nabrije i kada mogućnost preživljanja borbi protiv 5+ brodova od jednom iz fantazije postane realna mogućnost,ali vrlo izazovna.

Proveo sam cirka 300h čiste igre uz ACO i proveo bih još da nisam uneredio gamepad.Bar se sad mogu fokusirati na PC.

Odyssey mi je još bolji od Originsa. Baš pravi RPG na kraju, a svijet apsolutno predivan. Čekam priliku da ulovim i DLC-e.

OdgovoriCitiraj
ikral
700 XP-a
Objave: 2498
14. kolovoza 2019. 14:09  

Kako se ne igram već neko vrijeme, znam da će mi sljedeća igra biti vrh kad konačno krenem. Sad, Batman, Horizon, GTA, Nier Automata ili nešto drugo, pitanje je. Čekamo jesen/zimu.

OdgovoriCitiraj
FicoLegend
Moderator
1136 XP-a
14. kolovoza 2019. 22:08  
Objavio/la: @ikral

Kako se ne igram već neko vrijeme, znam da će mi sljedeća igra biti vrh kad konačno krenem. Sad, Batman, Horizon, GTA, Nier Automata ili nešto drugo, pitanje je. Čekamo jesen/zimu.

GTA V? Ako ga nisi igrao, bit će ti stvarno odličan i mogao bi potrajati, unatoč tome što je, meni osobno, među slabijim GTA-ima.

OdgovoriCitiraj
Zero
 Zero
3490 XP-a
19. kolovoza 2019. 9:07  

Nakon odlične Some  (u smislu priče, dijaloga i atmosfere, puno manje glede gameplaya), napokon sam dovršio Unravel. Za jednu indie igru  (potpomognutu od strane EA, što je za opću percepciju vjerojatno loše) igra je spektakl vizualno i zvučno. S platformerske strane zna djelovati nekad slampavo, ali i dalje mi je po pitanju tih segmenata i lakših zagonetki ispred primjerice prvog LBP. Definitivno jedan od 2D platformera koje bi trebalo odigrati nekad za opuštanje.

Frank se sviđa
OdgovoriCitiraj
Zero
 Zero
3490 XP-a
26. kolovoza 2019. 8:52  

Doom 3. Iako će Doom puristi poput onii sana @viper89 reći kako ovo nije pravi Doom (što je u srži i istina), igra mi je i dalje odlična i jako dobro se drži u odnosu na proteklo vrijeme. Pogotovo sjene i mrak, koji je u ovoj igri doista to, ako nešto ne vidiš, to znači da je to doista tako s razlogom. Mrak je mrak, jel. I zbog toga je tu baterija, ne ona zalijepljena za oružje, kao u BFG izdanju, tako se samo gubi na doživljaju. Iako je tama često i izvor frustracija, Doom 3 najčešće uspijeva i kao horor FPS.

Sve dok ne dođeš do dosta jeftinih situacija kada imp skoči odmah iza ugla ili vrata na tebe (vrijeme za reakciju je praktički nepostojeće), ili igra ne odluči spawnati nove neprijatelje tebi iza leđa dok se boriš s ovima ispred. To je umjetno dizanje težine i na veteran postavci sam se u par navrata iznervirao samo tako. Srećom postoji quicksave, pa se to lakše i izgura.

Inače sve 5, ne žalim uopće što sam odlučio ovo replejati. Čak štoviše.: p

Deadwalker se sviđa
OdgovoriCitiraj
Kikiller
207 XP-a
Rank: 2
Objave: 612
28. kolovoza 2019. 8:19  

Metro exodus- prekrasan je baš, baš prekrasan. Fino lutanje na par mapa gdje je open world. A šuting je prekrasan, kad ga grune šatganaom ostane lijepi krug od dima, mmmmilina.

Btw evo treći prelaz se dere, na hard jedan metak skida pa ti bajo igraj. Fina igra 🙂

OdgovoriCitiraj
doktor1
668 XP-a
Objave: 634
1. rujna 2019. 14:09  

Blair Witch

Veliki sam ljubitelj horor žanra i sinoć sam malo odigro novu igru Bloober Teama.
Layers of Fear 2 mi je bio dosta dobar iako je više bio walking simulator nego Blair Witch, baš kao i >observer_. Dok mi prvi Layers of Fear i nije bio baš nešto...

Odlična igra! Jako atmosferično i bez jump scareova.
Nije walking simulator već više nekakakva horor avantura i ova šema sa psom iako mi u trailerima nije izgledalo dobro je baš fora i nešto drugačije... Onaj tko želi pucat po neprijateljima neka zaobiže ovaj naslov.

Samoj atmosferi i imerzivnosti pridonosi činjenica da naš lik nije mutav te "komuniciramo" sa psom, razgovori preko radia ili mobitela itd. Na raspolaganju nam je pas, baterija, radio stanica, mobitel, kamera i ruksak gdje spremamo sve šta nađemo putem.
Radnja je smještena u 1996-tu godinu, dvije godine nakon događaja iz poznatog filma.

Grafički vrlo dobro no jako zahtjevno, Koristi Unreal Engine 4.

Jedan gameplay video

Mobitel - puno sitnih detalja:

Heat se sviđa
OdgovoriCitiraj
Yakuza_stinger
Moderator
1907 XP-a
Objave: 5199
1. rujna 2019. 14:49  

Parasite Eve

Iako je vražji National Museum kao labirint, imam filing da sam pri kraju igre. Mogao bi pasti retro osvrt kao kolekcija dojmova.

OdgovoriCitiraj
Heat
 Heat
414 XP-a
Rank: 4
Objave: 3215
4. rujna 2019. 21:12  

Stalker, Radiophobia 2 mod. S obzirom koliko ih ima, mogu igrati do kraja života. 😎 

EDIT: naslov se sam ne ispunjava kad kliknete odgovori

Ova tema je mijenjana prije prije 2 mjeseca od Heat

OdgovoriCitiraj
Fenix
Admin
4436 XP-a
Rank: 13
Član: prije 9 mjeseci
Objave: 9591
4. rujna 2019. 21:22  

Cijeli dan prčkam po bazama, pitaj boga sto sam zajebo. Ajmo se nadat da je samo u ovom topicu 🤣 

Ova tema je mijenjana prije prije 2 mjeseca od Fenix

OdgovoriCitiraj
Solid Snake
2454 XP-a
Objave: 9849
5. rujna 2019. 13:49  

Tjeram se da pređem Hellblade. Znači ono, mogu shvatiti ljude koji ovo cijene, ali mene ubi u pojam ova "Senua, you are a warrior. Face it. Face your nightmares. " bla bla bla... Možda sam bezosjećajan, ali makar da je gameplay malo bolji, ono, igram na hardu nisam do sad nijednom umro. Znači combat je piss easy i bolno jednostavan, a da ne govorim o traženju onih glupih simbola i backtracking...

Uh, tačno nemam strpljenja za ovakve igre više, znam da se ne bih trebao siliti da prelazim neku igru koja mi se ne sviđa, ali imam osjećaj da je fiksirana očima na mene već godinama i haj izdržaću da dođem do kraja, možda promijenim mišljenje... Doduše, da ne lažem ima nekih pozitiva, kao npr. binaural audio, što je pretty neat i ta mitologija me uvijek privlačila (i ima par dobrih quoteova), ali gameplayyyyyyyyyy... Brate.

OdgovoriCitiraj
Deadwalker
1691 XP-a
6. rujna 2019. 8:38  

Gledao sam gameplay video od te igre i upravo me isti odbija da to kupim i odigram. A sviđa mi se jako sve ostalo... 🙁

Solid Snake se sviđa
OdgovoriCitiraj
Zero
 Zero
3490 XP-a
8. rujna 2019. 15:12  

Nakon D3 završio i Ressurection of Evil ekspanziju. Kao i D3, dodatak je odličan i ima par novih caka kojim su pokušali začiniti gameplay, poput levitatora (skoro isto kao gravity gun iz HL2) i novih moći u obliku artefakta. K tome ovdje su i prostori nešto veći pa se donekle i može igrati bez da bude čisti corridor shooter. Jedini minus je što su boss borbe prilično bezvezne, što je dosljedno onome prikazanome u D3. Sve u svemu jako dobar paket koji uz to i dosta dugo traje.

OdgovoriCitiraj
Brijac
2405 XP-a
Objave: 2310
8. rujna 2019. 16:53  
Objavio/la: @solid-snake

Tjeram se da pređem Hellblade. Znači ono, mogu shvatiti ljude koji ovo cijene, ali mene ubi u pojam ova "Senua, you are a warrior. Face it. Face your nightmares. " bla bla bla... Možda sam bezosjećajan, ali makar da je gameplay malo bolji, ono, igram na hardu nisam do sad nijednom umro. Znači combat je piss easy i bolno jednostavan, a da ne govorim o traženju onih glupih simbola i backtracking...

Uh, tačno nemam strpljenja za ovakve igre više, znam da se ne bih trebao siliti da prelazim neku igru koja mi se ne sviđa, ali imam osjećaj da je fiksirana očima na mene već godinama i haj izdržaću da dođem do kraja, možda promijenim mišljenje... Doduše, da ne lažem ima nekih pozitiva, kao npr. binaural audio, što je pretty neat i ta mitologija me uvijek privlačila (i ima par dobrih quoteova), ali gameplayyyyyyyyyy... Brate.

@Deadwalker

Isti problem i kod mene. Bzvz mi je taj kombat i jedva se natjeram da igram. Jedino što me drži je priča. A svi hvale igru.. možda je u nama problem.

Također krenuo na PC-u Fahrenheit Remastered. To valjda pokušavam odigrat zadnjih 10 godina i uvijek nešto. Prvi put mi se pokvario PS2, drugi put škola bila problem, onda mi se hdd sjebao na PC-u i totalno zaboravio na igru, a odlična mi je bila kad god sam igrao. Nadam se da ovaj put završavam.

Ova tema je mijenjana prije prije 1 mjesec od Brijac

Solid Snake se sviđa
OdgovoriCitiraj
Yakuza_stinger
Moderator
1907 XP-a
Objave: 5199
8. rujna 2019. 17:39  

Završio PE jučer,

Sad obrisao prašinu s trojke i upalio The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel. Već ptice na grani pjevaju o tome kako je igra (i cijeli univerzum) odličan, pa bilo bi vrijeme ispravit nepravdu. Znam da ima za Ps4 remaster, al jbg, nemam ga.

Solid Snake se sviđa
OdgovoriCitiraj
Deadwalker
1691 XP-a
8. rujna 2019. 19:51  

Odigrao Firewatch.

Nakon previše sati u Assassin's Creed Originsu koji nikako da završi (Ubisoftove igre su kao da imam još jedan posao 🙁 ), primjetio da to imam na Steamu pa rekoh zašto ne. Kako sam lijen pisati komentar na igru, samo ću copy-pejstati što sam već rekao na Steamu:

Oduševljen. Iako igra traje svega 4 sata, developer je uspio stvoriti nevjerojatan paket odlično ispričane priče s izuzetno uvjerljivim likovima u atmosferi kakva se rijetko viđa u igrama ovakve produkcije. Kada bi tražio dlaku u jajetu, bio bi to neiskorišten potencijal u kontekstu nekakvih mozgalica koje smo viđali u starim avanturama. Ipak, manjak izazova sasvim efikasno kompenzira neutaživa znatiželja koja te drži na rubu stolice, a samo kako bi vidio kraj jedne ipak dosta tužne priče. Dovoljno je reći da sam ovo odigrao de facto u jednom sjedenju, što mi se već nije dogodilo jako dugo. Vrlo topla preporuka.

Fenix se sviđa
OdgovoriCitiraj
Zero
 Zero
3490 XP-a
11. rujna 2019. 11:36  

Odlučio sam replayjati prve Gearse na PC-u. I moram priznati da je to zapravo jedna od onih igara koje više gledam kroz ružičaste naočale nostalgije. U ono vrijeme na X360 je igra izgledala nevjerojatno, sad djeluje isprano i svo ono sivilo baš bode u oči. K tome su likovi jebene karikature, onako (valjda) napumpani steroidima i mišićima, što se u tada spominjalo i kao nusprodukt Unreal Enginea 3. Detalji su solidni (na najvišim postavkama), ali definitivno se primjeti kako je starija igra i da ih sveukupno manjka. Kontrole su često neresponzivne (kao i kretanje) i Marcus nekad uopće neće uletjeti u zaklon koji bi trebao funkcionirati normalno, isto vrijedi i za melee, pogotovo animacije rezanja koje su nesinkronizirane s onim što se događa na ekranu.

Dalje, na hardcore postavci AI suboraca je na razini amebe, obično će zaleći čim dobiju imalo izgledniju priliku za tim, što u nekim situacijama, pogotovo onim marširanja na mitraljeska gnijezda itekako zna frustrirati.

Ne znam, nedavno sam odigrao Vanquish i on je mila majka za ovo što se igrivosti i stila tiče. Prvi GeoW je sada samo ok igra, malo veći plus ima zbog naznake horor vibre.

I kontam da ću po prelasku igre kao minus navesti i trajnost kampanje. Koliko se sjećam, to je bilo oko 6h gameplayja. Ok, tu je i dodanih 5 levela u Act 5 za PC, pa možda se navuče i koji sat više. Dvojka mi je s druge strane ostala u puno boljem pamćenju. Baš šteta što nisu sve tri igre u ponudi za PC.

Ova tema je mijenjana prije prije 1 mjesec od Zero

Solid Snake se sviđa
OdgovoriCitiraj
Solid Snake
2454 XP-a
Objave: 9849
11. rujna 2019. 11:41  
Objavio/la: @zero

Baš šteta što nisu sve tri igre u ponudi za PC.

Da, fakat, nadam se uskoro da će nakon Halo kolekcije na steamu i Gearse portati na pc. Nikad nisam Gearse 2 i 3 odigrao, a baš bih volio.

OdgovoriCitiraj
Stranica 144 / 146